Bydgoszcz
1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 3 • L -1
4C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe zasady w autobusach i tramwajach. W Bydgoszczy rośnie liczba pasażerów
19.05.2020 | 09:21

Nowe zasady w autobusach i tramwajach. W Bydgoszczy rośnie liczba pasażerów

Na zdjęciu: Od poniedziałku zmieniały się zasady podróży autobusem.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od poniedziałku więcej osób może podróżować komunikacją miejską. Spadek liczby pasażerów i tak spowodował już straty w budżecie miasta.

Od poniedziałku miejsca siedzące nadal mogą być zajęte w połowie, ale do limitu pasażerów są teraz wliczane również miejsca stojące. Łącznie zajętych może być 30% wszystkich miejsc (zarówno siedzących, jak i stojących). Jak to wygląda w praktyce?
Swing 5-członowy: 60 osób
Swing 3-członowy: 40 osób
1 wagon 805Na (Konstal): 40 osób
Autobus przegubowy: 45 osób
Autobus krótki: 30 osób

– Po wprowadzeniu powyższych limitów, dalej będziemy na bieżąco prowadzić obserwacje napełnienia poszczególnych kursów na liniach komunikacyjnych w Bydgoszczy – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Tomasz Okoński.

W pierwszym okresie obowiązywania obostrzeń poziom sprzedaży biletów spadł do ok. 20% w porównaniu z wartością bazową notowaną w normalnych warunkach. Bydgoszcz nie była wyjątkiem. Podobne statystyki zanotowano m.in. w Łodzi i Poznaniu, a tylko nieco lepiej było w Warszawie. W kolejnych tygodniach – wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń – notowano nieznaczny wzrost, ale do tradycyjnych wartości nadal jest daleko. W drugiej połowie kwietnia poziom sprzedaży wyniósł ok. 30%, zaś na początku maja – ok. 40% kwoty bazowej. Spadła także sprzedaż biletów okresowych – w marcu ich sprzedaż wyniosła 50% w porównaniu do ubiegłego roku, a w kwietniu spadek względem zeszłego roku wyniósł 70%. – Straty z tytułu niskiej sprzedaży biletów wynoszą w Bydgoszczy już kilka milionów złotych – mówi Okoński.

Obecnie na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych w Bydgoszczy obowiązują rozkłady jazdy na dni powszednie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści