Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 17 • L 14
23C
Sob
20C
Nd
22C
Pon
16C
Wt
17C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe życie starych rowerów miejskich. Trafiły one do potrzebujących
Bydgoski Rower Aglomeracyjny
18.12.2018 | 10:20

Nowe życie starych rowerów miejskich. Trafiły one do potrzebujących

Na zdjęciu: Poprzedni model roweru miejskiego był używany do końca 2017 roku. Po podpisaniu nowej umowy BikeU wymieniła wszystkie jednoślady na nowe.

Fot. ED/archiwum

W tym roku firma BikeU, zgodnie z zapisami w nowej umowie na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, wyposażyła stacje w zupełnie nowe jednoślady. Część starych rowerów znalazła drugie życie – z początkiem grudnia zostały one przekazane placówkom opiekuńczo-wychowawczym i innym jednostkom w Bydgoszczy.

Jak informuje BikeU, 72 rowery, które do 2017 roku służyły w ramach systemu roweru miejskiego, zostały przekazane charytatywnie do Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy (otrzymało ono 15 rowerów), Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych (45 sztuk). Rowery będą służyć podopiecznym wymienionych placówek. Ponadto, 12 jednośladów trafiło do Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Bydgoszczy. 

Przekazane rowery pochodzą z ubiegłych lat działania systemu w Bydgoszczy. Można powiedzieć, że otrzymały drugie życie, gdyż zastąpiły je już nowe modele, które pojawiły się na ulicach miasta w tym sezonie – zaznacza Jarosław Sroczyński, kierownik projektu BRA. Sroczyński podkreśla, że jednoślady zostały naprawione i przygotowane do jazdy. – Każdy rower został sprawdzony, napompowany, hamuje skręca i przerzuca biegi. Rowery będą jeszcze długo służyć podopiecznym BZPOW oraz uczestnikom kursów w Centrum Integracji Społecznej. Cieszymy się, że nasze rowery znalazły nowy dom i będą jeszcze potrzebne dodaje kierownik.

Przez ostatnie lata Bydgoski Rower Aglomeracyjny był wykorzystywany w wielu inicjatywach – służył m.in. za wsparcie zabezpieczenia medycznego, jakie zostało udzielone ratownikom medycznym i wolontariuszom w czasie meczów mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej, które odbywały się w Bydgoszczy.

W zakończonym 31 października sezonie BRA dokonano 396 099 przejazdów – ponad 40 tysięcy z nich wykonano na terenie Fordonu, w którym od tego roku funkcjonuje 12


Powiązane treści