Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowi lekarze powołani na konsultantów wojewódzkich. Jeden z nich pracuje w szpitalu Jurasza

Dodano: 01.11.2023 | 08:40

Na zdjęciu: Dr Przemysław Gałązka został konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chirurgii dziecięcej.

Fot. Jacek Nowacki / Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki / materiały prasowe

Dwoje nowych konsultantów wojewódzkich – lekarzy – powołał w ostatnich dniach wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. 

Jako pierwsza, nominację odebrała prof. Barbara Zegarska, którą wojewoda powołał na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Prof. Zegarska jest kierownikiem w katedrze kosmetologii i dermatologii estetycznej na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

We wtorek, 31 października z kolei nominację na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii dziecięcej odebrał z rąk wojewody dr Przemysław Gałązka – to kierownik oddziału klinicznego chirurgii ogólnej i onkologicznej dzieci i młodzieży w szpitalu im. dr. Jurasza, w którym pracuje od 2005 roku.

Konsultanci wojewódzcy wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta – przypominają służby urzędu wojewódzkiego i dodają: – Są ciałem doradczym oraz przedstawicielem wojewody w reprezentowanej dziedzinie. Ich działanie przyczynia się do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments