Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNowi policjanci w komendach w Bydgoszczy i regionie. Złożyli już ślubowanie [ZDJĘCIA]
15.07.2023 | 10:00

Nowi policjanci w komendach w Bydgoszczy i regionie. Złożyli już ślubowanie [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KWP Bydgoszcz

To kolejne w tym roku ślubowanie nowych funkcjonariuszy, którzy zasilą szeregi kujawsko-pomorskiej policji. Nim to się stanie, to przejdą trwające kilka miesięcy szkolenie. – Policjantem się nie bywa, policjantem się jest. Także po służbie – mówił kapelan policji, ks. Stanisław Kotowski.

Podczas wtorkowego (11 lipca) ślubowania, które miało miejsce na placu Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, rotę policyjnej przysięgi wygłosiło 43 nowych funkcjonariuszy, którzy zasilą szeregi kujawsko-pomorskich komend: miejskich i powiatowych.

Najwięcej spośród nich, bo ośmiu zasili szeregi komendy w Toruniu, pięciu będzie pełniło służbę we Włocławku, komendy w Bydgoszczy, Inowrocławiu i Sępólnie Krajeńskim wzmocnione zostaną czterema nowymi policjantami, trzech będzie służyć w komendach w Grudziądzu i Nakle nad Notecią, dwóch w Lipnie, po jednym w Aleksandrowie Kujawskim, Mogilnie, Świeciu i Tucholi, zaś sześciu – w oddziale prewencji. Nim jednak rozpoczną służbę, to udadzą się teraz na kilkumiesięczne szkolenie. – To, czego tam się nauczycie, co z tego kursu wyniesiecie, będzie procentowało w przyszłości – mówił do nowych funkcjonariuszy szef kujawsko-pomorskich policjantów nadinsp. Piotr Leciejewski.

Przypomnijmy: w połowie stycznia br., do służby przyjęto 49 nowych policjantów, Kolejnych 23 ślubowało w połowie marca, a 30 – niespełna dwa miesiące temu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zzz
zzz
9 miesięcy temu

Dostali po czajniku? xd

Michal
Michal
9 miesięcy temu

Aby dostać po czajniku wpierw trzeba zaliczyć szkolenie z obsługi

Normalny
Normalny
9 miesięcy temu

to jest przestepcza organizacja stworzona dla ochrony aparatu opresji panstwa, nie dla obywateli i ich ochrony