Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowoczesny sprzęt dla szpitali. Ich koszt wynosi ok. 22 milionów złotych

Dodano: 23.07.2022 | 16:15

Na zdjęciu: Szpitale otrzymały dofinansowanie.

Fot. Archiwum

Organizacje pozarządowe zaangażowane w szeroko rozumiane działania społeczne i regionalne lecznice odebrały umowy o dofinansowanie środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Zostanie za to zakupiona najnowsza aparatura medyczna.

– Skorzystaliśmy z dobrodziejstwa jakim jest REACT EU (Recovery Assistance for Cohesion and the Territories of Europe, dodatkowe środki europejskie do programów operacyjnych 2014-2020 na przedsięwzięcia na rzecz ograniczenia społecznych i gospodarczych skutków pandemii COVID-19). Mogliśmy dzięki temu sfinansować duże projekty zakupowe dwóch ważnych w kontekście epidemiologicznym placówek służby zdrowia oraz pomóc organizacjom społeczeństwa obywatelskiego. Trzecim kierunkiem interwencji jest transport publiczny, konkretnie zakup taboru kolejowego – ten projekt obecnie przygotowujemy – mówi Piotr Całbecki.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku dzięki dofinansowaniu wymieni zużytą aparaturę na nowoczesny sprzęt. Zostaną zakupione m.in. najnowszy model tomografu komputerowego i aparat do fluoroskopii rentgenowskiej, dzięki któremu będzie można dokonywać trombektomii wewnątrznaczyniowej.

– Naval Ravikant mawiał, że trzy rzeczy w życiu są ważne: zdrowie, misja i ludzie, których kochasz. Realizowane przez państwa działania łączą te elementy. Chylę czoła przed tym, co robicie i dziękuję za wasze oddanie i zaangażowanie – mówi Elżbieta Piniewska.

Wojewódzkie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zyska wyposażenie dla obecnie rozbudowywanego skrzydła lecznicy. W nowej części budynku znajdą się izba przyjęć oraz pododdziały nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej i zaburzeń oddechowych w czasie snu. Natomiast na liście zakupionych sprzętów znalazła się nowa aparatura dla zakładu radiologii, bronchoskopy, tomograf komputerowy i nowa karetka.

– Środki, które przekazujemy organizacjom pozarządowych przyczynią się do poprawy życia osób najbardziej potrzebujących, a nowy sprzęt zapewni pacjentom naszych szpitali najwyższy poziom świadczonych usług – mówi Aneta Jędrzejewska.

Organizacje pozarządowe otrzymały fundusze na realizowane projekty w sferze usług społecznych. Dotyczą one działań adresowanych do seniorów, osób z niepełnosprawnościami, osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej i nieletnich przebywających w ośrodkach wychowawczych.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments