Bydgoszcz
2C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 2 • L 2
8C
Pon
8C
Wt
6C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowy bydgoski mural – prezent na Święto Województwa [ZDJĘCIA]
Mural_Nakielska_Bydgoszcz_SG (5)
25.05.2018 | 12:13

Nowy bydgoski mural – prezent na Święto Województwa [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Autorem muralu jest bydgoski grafik Sergiusz Serio.

Fot. Stanisław Gazda

Trwają końcowe prace przy muralu powstającym na ścianie kamienicy przy ul. Nakielskiej 22 w Bydgoszczy. To ma być prezent dla mieszkańców Bydgoszczy z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Autorem muralu zaprojektowanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu jest Sergiusza „Serio” Kubicki- na co dzień grafik komputerowy oraz freelance graphic designer.

Mural w swojej formie graficznej jest bardzo prosty i niesie sobą jasny przekaz. Przedstawia postać świętego papieża Jana Pawła II błogosławiącego z okna rzymskiej bazyliki św. Piotra. To błogosławieństwo dedykowane jest Bydgoszczy, o czym świadczy charakterystyczna sylwetka bryły bazyliki pw. Wincentego a Paulo. Są też gołębie wypuszczone z okna przez papieża oraz sylwetki dostojników Kościoła. „Akcja” muralu rozgrywa się w piękny, słoneczny dzień.

Nowy bydgoski mural ma przypominać mieszkańcom naszego miasta, iż święty papież Jan Paweł II jest patronem województwa kujawsko-pomorskiego i że 7 czerwca 1999 roku przybył z pielgrzymką do Bydgoszczy.


Powiązane treści