Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 12 • L 9
20C
Pt
18C
Sob
18C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowy bydgoski mural – prezent na Święto Województwa [ZDJĘCIA]
Mural_Nakielska_Bydgoszcz_SG (5)
25.05.2018 | 12:13

Nowy bydgoski mural – prezent na Święto Województwa [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Autorem muralu jest bydgoski grafik Sergiusz Serio.

Fot. Stanisław Gazda

Trwają końcowe prace przy muralu powstającym na ścianie kamienicy przy ul. Nakielskiej 22 w Bydgoszczy. To ma być prezent dla mieszkańców Bydgoszczy z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Autorem muralu zaprojektowanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu jest Sergiusza „Serio” Kubicki- na co dzień grafik komputerowy oraz freelance graphic designer.

Mural w swojej formie graficznej jest bardzo prosty i niesie sobą jasny przekaz. Przedstawia postać świętego papieża Jana Pawła II błogosławiącego z okna rzymskiej bazyliki św. Piotra. To błogosławieństwo dedykowane jest Bydgoszczy, o czym świadczy charakterystyczna sylwetka bryły bazyliki pw. Wincentego a Paulo. Są też gołębie wypuszczone z okna przez papieża oraz sylwetki dostojników Kościoła. „Akcja” muralu rozgrywa się w piękny, słoneczny dzień.

Nowy bydgoski mural ma przypominać mieszkańcom naszego miasta, iż święty papież Jan Paweł II jest patronem województwa kujawsko-pomorskiego i że 7 czerwca 1999 roku przybył z pielgrzymką do Bydgoszczy.


Powiązane treści