Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 5 • L 3
8C
Pon
7C
Wt
8C
Sr
3C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISzpital Miejski bez dyrektora do połowy lipca? Trwa weryfikacja zgłoszeń kandydatów w konkursie
10.05.2018 | 08:49

Szpital Miejski bez dyrektora do połowy lipca? Trwa weryfikacja zgłoszeń kandydatów w konkursie

Na zdjęciu: Wjazd na teren Szpitala Miejskiego od strony ulicy Hubala-Dobrzańskiego.

Fot. Stanisław Gazda

4 maja zakończyło się przyjmowanie kandydatur w ogłoszonym przez ratusz konkursie na dyrektora Szpitala Miejskiego im. dr. E. Warmińskiego w Bydgoszczy. Od 2012 roku szefową lecznicy była Anna Lewandowska.

Dokładnie 10 kwietnia tego roku skończyła się umowa o pracę dyrektor Lewandowskiej, zatem z dniem 11 kwietnia 2018 r. powstał ustawowy obowiązek obsadzenia stanowiska dyrektora jednostki w drodze konkursu. Upoważnioną do przeprowadzenia postępowania konkursowego jest komisja konkursowa. W jej składzie,  jak dowiedzieliśmy się od Marty Stachowiak, rzeczniczki prasowej Urzędu Miasta Bydgoszczy, znaleźli się: Zbigniew Pawłowicz – lekarz – Przewodniczący Komisji Konkursowej, Iwona Waszkiewicz, Małgorzata Kęsik, Tadeusz Kondrusiewicz, Jan Szopiński oraz Przedstawiciel Rady Społecznej, Łukasz Kowalski.

Zgodnie z informacją zawartą w treści ogłoszenia o konkursie – rozmowy z kandydatami zostaną przeprowadzone w terminie do 30 czerwca 2018 r. Rozpatrzenie zgłoszonych kandydatur i wybór kandydata nastąpi w ciągu 14 dni od dnia zakończenia rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami. Ratusz nie odpowiedział nam na pytanie, ile ofert wpłynęło w konkursie.

Aktualnie Komisja Konkursowa jest w trakcie zapoznawania się z nadesłanymi ofertami i ustalania liczby kandydatów spełniających wymagania. W kolejnym etapie członkowie Komisji ustalą dalszy tryb postępowania – wyznaczą termin indywidualnych rozmów z kandydatami oraz ustalą jakie pytania będą zadawane kandydatom podczas rozmów. Ich termin nie jest jeszcze znany. Komisja Konkursowa zakończy swoją pracę wraz z wybraniem kandydata na stanowisko objęte konkursem.

Z osobą wybraną na stanowisko dyrektora prezydent miasta nawiąże stosunek pracy lub zawrze umowę cywilnoprawną na 6 lat.


Powiązane treści