Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy gracz Enea/Abramczyk Astorii. Do Bydgoszczy przeszedł z USA

Dodano: 08.07.2022 | 11:24

Na zdjęciu: Jakub Karwowski przez ostatnie lata grał w Stanach Zjednoczonych.

Fot. mat. prasowy

Enea/Abramczyk Astoria Bydgoszcz buduje skład przed nowym sezonem Energa Basket Ligi. W piątek (8 lipca), bydgoski klub poinformował o pozyskaniu nowego centra, którym będzie mający 218 cm wzrostu Jakub Karwowski.

25-letni Karwowski z bydgoskim klubem związał się dwuletnią umową. Przez ostatnich sześć lat przebywał w Stanach Zjednoczonych i choć nie dostał szansy gry na North Platte College, to w sezonie 2019/2020 zaczął grać na uczelni Utah State, gdzie rozegrał piętnaście spotkań, w których notował średnio 10 minut na parkiecie, 2,6 pkt. na mecz i 3,2 zbiórki. W następnym roku na przeszkodzie stanęła mu kontuzja kolana, przez co zagrał tylko w czterech meczach.

Miniony sezon, Karwowski spędził w Sam Houston State, gdzie w trzydziestu dwóch meczach, jakie rozegrał, zanotował średnio 2,5 pkt. na mecz i 2,3 zbiórki. Przez sporą część kariery był także związany z UKS Gim 92 Ursynów (grał tam w kategorii U-16), a potem grał także w MKS-ie Pruszków, UKS-ie Komorów i SMS PZKosz Władysławowo. Warto nadmienić, że jest synem wielokrotnego medalisty koszykarskiej ekstraklasy Leszka Karwowskiego.

– Podobał mi się taki profil zawodnika na pozycję numer 5 – jest bardzo wysoki i ma długi zasięg ramion, co powoduje, że potrafi bronić obręcz, a do tego jest dobrze skoordynowany – charakteryzuje nowego zawodnika trener Marek Popiołek i dodaje: – Cieszę, że udało nam się go pozyskać, ponieważ jest to kolejny młody i głodny gry gracz, który ma coś do udowodnienia i będzie ciężko pracować na to, abyśmy wspólnie zbudowali jak najsilniejszy zespół. 

Na pozycji centra w bydgoskim klubie, 25-letni Karwowski ma zastąpić Łotysza Klavsa Cavarsa. Z Bydgoszczą pożegnali się także trzej Amerykanie: Alan Herndon, Rod Camphor i Wes Washpun.

Transfer Karwowskiego jest piątym, jaki przeprowadziła Enea/Abramczyk Astoria przed nowym sezonem. Dziewiąty zespół minionego sezonu Energa Basket Ligi nadal pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami.

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ – TRANSFERY PRZED SEZONEM 2022/2023

Pozyskani: trener Marek Popiołek (SKS Starogard Gdański), Michał Pluta, Igor Wadowski (obaj Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski), Aleksander Lewandowski (HydroTruck Radom), Michał Kołodziej (Twarde Pierniki Toruń), Jakub Karwowski (Sam Houston State/USA).

Ubyli: trener Artur Gronek, Michał Krasuski (obaj Polski Cukier Pszczółka Start Lublin), Michał Chyliński (Grupa Sierleccy Czarni Słupsk), Mateusz Zębski (Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski), Jakub Nizioł (Śląsk Wrocław), Patryk Kędel (GKS Tychy), Andrzej Pluta (Trefl Sopot), Michał Aleksandrowicz (szuka klubu), Klavs Cavars, Rod Camphor, Wes Washpun, Alan Herndon

0 0 votes
Article Rating
Nowy gracz Enea/Abramczyk Astorii. Do Bydgoszczy przeszedł z USA
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments