Bydgoszcz
-7C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -7 • L -7
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowy klub piłkarski przyjęty do CWZS Zawisza. Jednogłośnie
Zawisza Bydgoszcz CWZS
05.07.2016 | 15:25

Nowy klub piłkarski przyjęty do CWZS Zawisza. Jednogłośnie

MUKS CWZS Bydgoszcz ma szkolić młodzież przejętą ze spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA.

Na zdjęciu: Sztandar CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy CWZS Bydgoszcz został w poniedziałek przyjęty w poczet członków Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza. Decyzja delegatów walnego zebrania związku była jednogłośna.

Głównym zadaniem nowo powołanego klubu ma być szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży. Szczególnie tej wywodzącej się ze spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA, która po zmianach właścicielskich (95 procent jej udziałów od Radosława Osucha miał kupić Artur Czarnecki, domniemany biznesmen powiązany z kapitałem hiszpańskim) znalazła się w stanie agonii (seniorzy nie wystąpią najprawdopodobniej w żadnej klasie rozgrywkowej). Czarnecki zobowiązał się wobec prezydenta Rafała Bruskiego, że przekaże wszystkie drużyny do MUKS-u. A ten zgłosił już w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej dwanaście ekip w kategoriach od orlika do juniora starszego.

MUKS CWZS powstał na bazie trzech bydgoskich placówek oświatowych – Zespołów Szkół nr 9, nr 15 i nr 20. W zarządzie zasiedli ich dyrektorzy: Tomasz Gadziński (notabene były koordynator grup młodzieżowych w WKS Zawisza), Mirosław Chojecki i Szymon Targowski. Prezesem klubu został z kolei Tomasz Wierzbicki.


Powiązane treści