Bydgoszcz
11C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 13 • L 10
6C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
9C
Czw
13C
Pt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNowy klub w centrum miasta. Otwarcie już niedługo
Point Club Bydgoszcz
14.12.2018 | 13:55

Nowy klub w centrum miasta. Otwarcie już niedługo

Na zdjęciu: Nowy klub będzie mieścił się w kamienicy na rogu ulic Podwale i Magdzińskiego.

Fot. Eryk Dominiczak

Wkrótce bydgoszczanie będą mogli bawić się w nowym klubie.

Point Club będzie – jak zapowiada właściciel – nowym punktem na imprezowej mapie miasta. Będzie się mieścił w kamienicy na rogu ulic Podwale i Magdzińskiego, gdzie do niedawna widniało logo Sphinxa. Restauracja na początku roku przeniosła się na Stary Rynek, do budynku w południowej pierzei głównego placu miasta, gdzie wcześniej na parterze funkcjonował oddział Alior Banku.

Przed Sphinxem, w latach 90. minionego wieku, mieścił się w tej kamienicy sklep Rometu. W ostatnich miesiącach budynek przeszedł remont, ale jego styl – chociażby z uwagi na wymogi konserwatora zabytków – został zachowany. Ten rejon Starego Miasta staje się jednym z chętniej odwiedzanych przez bydgoszczan. Właśnie przy ul. Magdzińskiego mieszczą się liczne lokale gastronomiczne, a wkrótce ofertę tego miejsca ma też wzbogacić wyremontowana hala targowa.

Na razie klub szuka pracowników – barmanów/barmanek i kelnerek. Zarówno tych, którzy mają już doświadczenie, jak i chcących sprawdzić się w nowej roli. Trwają też ostatnie prace wewnątrz lokalu.

Otwarcie planowane jest w ciągu najbliższych kilku tygodni. W przeciwieństwie do znajdującego się tu wcześniej Sphinxa nie będzie to restauracja, a klub muzyczny. W środku goście znajdą różnorodne brzmienia oraz imprezy tematyczne.


Powiązane treści