Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy mieszkaniec bydgoskiego zoo. Pantera śnieżna już na głównym wybiegu

Dodano: 23.11.2023 | 12:58

Na zdjęciu: Pantera śnieżna zagościła w Myślęcinku.

Fot. ZOO Myślęcinek

Półtoraroczny samiec przyjechał do bydgoskiego zoo 19 października 2023 roku z ogrodu zoologicznego znajdującego się w Płocku. Aklimatyzacja pantery przebiegła wyjątkowo dobrze i po miesięcznej kwarantannie, została wpuszczona na swoje główne siedlisko – wybieg główny. 

Buba, po opuszczeniu swojego wybiegu zapleczowego niezwykle szybko odnalazł się myślęcińskiej rzeczywistości. Młody samiec bardzo polubił nowych opiekunów. Zresztą z wzajemnością.

Buba jest gatunkiem irbisa śnieżnego. Oznacza to, że ten dziki kot to jeden z najpotężniejszych drapieżników skalistych gór Ałtaju (Mongolia). Ze względu na swoją nieuchwytność, ten gatunek nie został jeszcze dobrze poznany.

Pantery śnieżne są gatunkiem zagrożonym wyginięciem, a ich populacja przez ostatnie lata znacznie się zmniejszyła. Jak podaje WWF (Światowy Fundusz na rzecz przyrody) – szacuje się, że na świecie żyje zaledwie 4000 panter śnieżnych, a każdego dnia jedna z nich ginie z ludzkich rąk.

Nasz bydgoski ogród zoologiczny można odwiedzać od wtorku do niedzieli. W listopadzie zoo funkcjonuje w godzinach 9:00 – 16:00, natomiast kasy biletowe są czynne do godziny 15:30. Cena biletu normalnego wynosi 30 złotych, a ulgowego 20 złotych.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments