Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
1C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowy młodzieżowiec w Abramczyk Polonii. „Bardzo chcemy awansować do ekstraligi”
Przemysław Konieczny
11.11.2021 | 08:40

Nowy młodzieżowiec w Abramczyk Polonii. „Bardzo chcemy awansować do ekstraligi”

Na zdjęciu: Przemysław Konieczny został nowym zawodnikiem żużlowej Abramczyk Polonii. Nadchodzący sezon będzie dla niego ostatnim w gronie młodzieżowców.

Fot. Szymon Fiałkowski

Żużlowa Abramczyk Polonia Bydgoszcz skompletowała skład na sezon 2022 eWinner I Ligi. Jednym z nowych zawodników w składzie drużyny został młodzieżowiec Przemysław Konieczny.

To była ostatnia niewiadoma w składzie bydgoskiego zespołu na 2022 rok. W Abramczyk Polonii poszukiwany był drugi młodzieżowiec po tym, jak z zespołem pożegnali się Mateusz Błażykowski i Nikodem Bartoch, a w formacji pozostał tylko Wiktor Przyjemski. Prezesowi Jerzemu Kanclerzowi udało się porozumieć z Koniecznym, jednak rozmowy nie należały do najłatwiejszych.

My zapytaliśmy samego zawodnika o to, jak on ocenia rozmowy z prezesem klubu ze Sportowej 2. – Można powiedzieć, że siedzieliśmy do wieczora i klub bydgoski negocjował z Unią Tarnów w sprawie transferu – opowiada w rozmowie z nami Konieczny, dla którego nadchodzące rozgrywki będą ostatnimi, w których będzie startował jako młodzieżowiec. – Cieszę się, że trafiłem do Polonii i udało się ten transfer sfinalizować, to dla mnie dobra opcja rozwoju – mówi. Jak ocenia, na papierze skład zespołu jest bardzo mocny, ale wszystko zostanie zweryfikowane w trakcie sezonu ligowego.

Jaki sezon 2021 był indywidualnie dla Koniecznego? – Ten sezon mógł być dużo lepszy, stać mnie było na dużo więcej. Ciężko było się dopasować też do torów, były problemy ze sprzętem. Nie był ten sezon taki, jak chciałem, ale też nie był aż taki zły – przyznaje zawodnik, który uzyskał średnią równą 1,000 pkt/bieg.

Jakie cele na 2022 rok stawia sobie nowy młodzieżowiec bydgoskiego zespołu? – Oczywiście z zespołem bardzo chcemy awansować do ekstraligi, a ja chciałbym z Wiktorem Przyjemskim tworzyć bardzo silną formację juniorską i być jednym z kluczowych juniorów eWinner I Ligi Żużlowej – kończy Przemysław Konieczny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lech
Lech
17 dni temu

Super! Serdecznie witamy!

Powiązane treści