Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
53% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 11 • L 10
9C
Sob
12C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNowy mural w Bydgoszczy. Powstanie na Szwederowie
08.03.2018 | 13:29

Nowy mural w Bydgoszczy. Powstanie na Szwederowie

Mural ma przedstawiać Bydgoszcz jako miasto otwarte i tolerancyjne

Na zdjęciu: Wizualizacja muralu.

Fot. UMB

Kolejna ściana w mieście zyska atrakcyjne malowidło. Powstanie ono na kamienicy przy ulicy Pięknej 44 i ma przedstawiać otwarte i tolerancyjne oblicze Bydgoszczy.

Kolejny konkurs na projekt muralu był związany z inicjatywą Forum Obywateli Bydgoszczy „Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna”. W jego założeniach dzieło miało wzmocnić wizerunek miasta jako ośrodka przyjaznego wszystkim ludziom. Do rywalizacji przystąpiło 56 prac z całego świata.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Nietypowa inwestycja mieszkaniowa na Szwederowie. „Mogłaby powstać w każdym miejscu na świecie”


Konkurs wygrała praca autorstwa Justyny Dziabaszewskiej z Poznania. Wyróżnienie honorowe otrzymały natomiast koncepcje Dawida Celka z Wrocławia, Janka Janowskiego z Gliwic i Magdaleny Majorkowskiej z Bydgoszczy. Według jury, zwycięska praca w harmonijny i spójnie kompozycyjny sposób przedstawia przekrój różnych warstw współczesnego społeczeństwa, w którym każdy człowiek jest tak samo ważny.

Mural zostanie wykonany na ścianie szczytowej budynku Piękna 44. Urząd miasta informuje, że realizacja ma zakończyć się przed 19 kwietnia, czyli przed 672. urodzinami Bydgoszczy.


Powiązane treści