Bydgoszcz
-5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -4 • L -7
-13C
Nd
-13C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowy najemca budynku przy ul. Gdańskiej 5. Stosowna umowa podpisana
Bydgoszcz_Gdańska 5_
10.12.2017 | 10:02

Nowy najemca budynku przy ul. Gdańskiej 5. Stosowna umowa podpisana

Wykonawca ma dziesięć miesięcy na zakończenie robót i oddanie budynku do użytku.

Na zdjęciu: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych będzie miało swoją siedzibę przy ul. Gdańskiej 5

Fot. SF

Poznaliśmy nowego najemcę budynku przy ul. Gdańskiej 5, po dawnej księgarni współczesnej. Powstanie tam Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Prezydent Bydgoszczy na początku ubiegłego roku podjął decyzję o przekazaniu lokalu w budynku przy ul. Gdańskiej 5 (tam mieściła się także apteka pod Łabędziem), na rzecz Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Podczas konsultacji, które były przeprowadzane przez ponad rok chęć współdziałania w centrum wyraziło ponad kilkaset organizacji pozarządowych.

W lokalu będą mogły się odbywać zebrania i spotkania NGO-sów, warsztaty dla rodzin i seniorów oraz najróżniejsze spotkania. Misją organizacji będzie wspieranie aktywności społecznej bydgoszczan.

W budynku przy ul. Gdańskiej 5 (powierzchnia blisko 900 m2), znajdować się będzie strefa „relaksu”, którą zlokalizowano na parterze: kawiarnia, czytelnia i kącik zabaw dla dzieci. Budynek ma być przystosowany dla rodzin z dziećmi, osób starszych i niepełnosprawnych.  Będzie można zorganizować warsztaty, konferencje, szkolenia i dyżury specjalistów.

Przygotowano koncepcję przestrzenną, projekt budowlany, pozyskano wszelkie pozwolenia i podpisano umowę z wykonawcą robót. Projekt zostanie wpisany do Gminnego Programu Rewitalizacji. Wartość projektu to ok. 2,5 mln zł.


Powiązane treści