Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowy ogród na Wzgórzu Wolności. Powstanie tuż obok szkoły
02.07.2021 | 11:27

Nowy ogród na Wzgórzu Wolności. Powstanie tuż obok szkoły

Na zdjęciu: Nowy ogród powstanie na Wzgórzu Wolności.

Fot. UMB

Urząd Miasta Bydgoszczy zlecił budowę kolejnego ogrodu społecznego. Zieleniec zostanie utworzony przy ul. Karpackiej na Wzgórzu Wolności. 

W ogrodzie, który powstanie między budynkiem Szkoły Podstawowej nr 56 a garażami przy ul. Beskidzkiej, zostaną wydzielone trzy strefy: owocowo-warzywna, sensoryczna i łąka kwietna. Całość będzie integrować mieszkańców i przybliżać funkcjonowanie środowiska, a oddalenie od ulicy ma sprzyjać odpoczynkowi i bezpiecznej zabawie.

Wykonane zostaną nowe ścieżki, panelowe ogrodzenie terenu, instalacja podlewająca, oświetlenie i monitoring. By rośliny dobrze się przyjęły, wymienione zostanie podłoże w miejscu nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów. Ulokowane zostaną elementy małej architektury, m.in. ławki, skrzynki ogrodowe. W centralnym punkcie ogrodu zaplanowano kolorową różę wiatru z bezpiecznej nawierzchni – wymienia urząd miasta.

Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Głosowało na nią prawie pół tysiąca osób. Na jej realizację zabezpieczono ok. 400 tys. zł. W ramach BBO w szkole przy ul. Karpackiej planowana jest też budowa świetlicy na świeżym powietrzu pomiędzy boiskiem i bieżnią.

Do 15 lipca br. trwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły na stronie www.bdgbo.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści