Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 11 • L 8
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowy plac zabaw na Błoniu [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Urząd Miasta Bydgoszczy

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich powstał integracyjny ogród społecznościowy z placami zabaw oraz siłownią plenerową. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 830 tysięcy złotych.

Inwestycja objęła przede wszystkim ustawienie urządzeń zabawowych: dla młodszych dzieci przeznaczony jest zestaw z wieżą, zjeżdżalnią oraz pomostem, huśtawki (klasyczne, „bocianie gniazdo”oraz bujaki), a także piaskownica. Starsze pociechy mogą korzystać z zestawu zabawowego z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami linowymi oraz ściankami wspinaczkowymi. Ponadto, na skwerze pojawiły się zestawy sprawnościowe do wspinania się po linach i 2,5 metrowa trampolina. W miejscu zabaw zastosowano bezpieczną nawierzchnię.

W ramach prac wykonawca dokonał także uporządkowania ciągów pieszych i montaż małej architektury: ławki, stojaki na rowery oraz przewijak dla maluchów. Urząd miasta dodaje, że wszystkie urządzenia zostały wkomponowane w istniejącą zieleń. – Nie zabrakło nowych nasadzeń krzewów oraz oświetlenia – podkreśla ratusz. Cała przestrzeń jest też dostosowana do osób z niepełnosprawnościami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści