Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Robert Sycz wybrany na prezesa klubu LOTTO-Bydgostia

Dodano: 21.06.2022 | 19:00

Na zdjęciu: Kadencja Roberta Sycza w roli prezesa klubu potrwa do igrzysk olimpijskich w Paryżu, które odbędą się latem 2024 roku.

Fot. mat. klubu LOTTO-Bydgostia

Robert Sycz został nowym prezesem klubu LOTTO-Bydgostia. Dwukrotnego mistrza olimpijskiego wybrano podczas walnego zebrania członków klubu.

Sycz zastąpi na tym stanowisku wieloletniego prezesa Zygfryda Żurawskiego, pod wodzą którego klub zdominował wioślarskie mistrzostwa w kraju. Podczas 31-letnich rządów Żurawskiego LOTTO-Bydgostia zdobyła sześć medali olimpijskich oraz 29 razy z rzędu drużynowe mistrzostwo Polski. Obecnie klub rywalizuje 30 tytuł. Na początku czerwca reprezentanci klubu pożegnali Żurawskiego sukcesami na Enea Mistrzostwach Polskie Seniorów w Poznaniu. Zdobyli tam 14 medali – 6 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych.

Robert Sycz był zawodnikiem LOTTO-Bydgostii w latach 1999-2012. W Sydney 2000 oraz Atenach 2004 zdobył złote medale olimpijskie. Jego kadencja w roli prezesa klubu potrwa do igrzysk olimpijskich w Paryżu, które odbędą się latem 2024 roku.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments