Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowy przystanek autobusowy przy wyremontowanej Grunwaldzkiej. Zostanie uruchomiony już w tę sobotę
Autobus - linia 61R, kierunek Rekinowa - SF
28.05.2020 | 10:17

Nowy przystanek autobusowy przy wyremontowanej Grunwaldzkiej. Zostanie uruchomiony już w tę sobotę

O zmianach poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Na zdjęciu: Na nowym przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii 61 i 71 w kierunku Osowej Góry.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Kolejna zmiana w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Od najbliższej soboty (30 maja) funkcjonować będzie nowy przystanek.

Nowo wybudowany przystanek mieści się na ul. Grunwaldzkiej w rejonie skrzyżowania z Flisacką. Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, zatrzymywać się na nim będą autobusy dwóch linii. Od najbliższej soboty na tym przystanku pasażerowie będą mogli korzystać z pojazdów linii 61 i 71, które jechać będą w stronę Osowej Góry.

Sobota będzie także dniem, w którym dojdzie do zmiany w organizacji ruchu na Kujawskiej. Z tego też powodu, wyłączona zostanie pętla na placu Kościeleckich, co spowoduje inne korekty w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Mowa m.in. o linii 51 (jadące do Czyżkówka) i 58 (w kierunku Smukały). Obie będą kursować do przystanku na Zbożowym Rynku. Autobusy linii międzygminnej 99 będą jeździć na trasie rondo Jagiellonów – Nowa Wieś Wielka.

ZDMiKP planuje także od tej soboty wprowadzić zmiany w kursowaniu autobusów nocnej komunikacji oraz na liniach 53, 57, 61, 64, 66, 69, 71, 79, 80, 86 i 89.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści