Bydgoszcz
17C
Opady
64% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 18 • L 15
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowy rekord zakażeń w Polsce. Jeszcze dziś premier poinformuje o nowych obostrzeniach
04.11.2020 | 11:24

Nowy rekord zakażeń w Polsce. Jeszcze dziś premier poinformuje o nowych obostrzeniach

Na zdjęciu: W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 1429 zakażeń.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ministerstwo Zdrowia odnotowało nowy dobowy rekord zakażeń. Jeszcze w środę odbędzie się konferencja prasowa, na której premier Mateusz Morawiecki poinformuje o nowych obostrzeniach.

W środę resort poinformował o 24 692 nowych zakażeniach koronawirusem. Najwięcej – 3952 – zanotowano w woj. wielkopolskim. Na Kujawach i Pomorzu potwierdzono 1429 zakażeń. Najwięcej w Bydgoszczy (272), Toruniu (149) i powiecie bydgoskim (100).

Prawie 25 tys. zakażeń to dobowy rekord w skali kraju, jednak należy w tym miejscu przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu rząd umożliwił uznanie testów antygenowych za pełnoprawną metodę stwierdzania zakażenia. Według dr. Pawła Grzesiowskiego, eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, ta zmiana sprawi, że w najbliższych dniach będziemy obserwować wzrost liczby wykrytych przypadków. – Statystyki zachorowań i zgonów muszą być liczone od tego punktu na nowo – napisał Grzesiowski na Twitterze.

W ciągu ostatniej doby zmarły 373 osoby.  Obecnie zajętych jest 18,6 tys. z 27,1 tys. dostępnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 i 1625 z 2094 respiratorów. W kwarantannie znajduje się 408 tys. osób.

Jak poinformował rzecznik prasowy rządu Piotr Muller, w środę o godzinie 14:00 odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Adama Niedzielskiego dotycząca kolejnych kroków w walce z COVID-19. W Audycji Rozgłośni Katolickich „Poranek Siódma – Dziewiąta” szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk stwierdził, że „sytuacja jest poważna i dzisiaj premier Mateusz Morawiecki będzie przedstawiał kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie i ilość kontaktów społecznych”.

Według informacji portalu money.pl rząd rozważa m.in. zamknięcie w najbliższych dniach galerii handlowych. Dworczyk twierdzi jednak, że władze starają się możliwie długo unikać decyzji, które miałyby negatywne konsekwencje gospodarcze. – Robimy wszystko, aby nie doszło do lockdownu – przekonywał.

We wtorek w Bydgoszczy odbył się protest branży gastronomicznej, która jest obecnie jedną z najbardziej dotkniętych obostrzeniami. Jej przedstawiciele złożyli za pośrednictwem wojewody petycję do rządu, przy okazji ustawiając pod urzędem przy ul. Jagiellońskiej symboliczny stół z czarną polewką dla władz państwa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści