Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 2 • L 1
1C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
5C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowy rozkład jazdy na kolei. Z Bydgoszczy pojedziemy na Słowację!
PKP Intercity_02
12.12.2019 | 14:33

Nowy rozkład jazdy na kolei. Z Bydgoszczy pojedziemy na Słowację!

Nowy rozkład jazdy na kolei wchodzi w życie już w tę niedzielę, 15 grudnia.

Na zdjęciu: Pociągi PKP Intercity będą kursowały m.in. z Bydgoszczy do Żyliny - jednego z największych miast na Słowacji.

Fot. mat. PKP Intercity

Od niedzieli (15 grudnia) wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Jest kilka zmian dotyczących kursowania pociągów przez nasz region.

O szczegółach poinformowali przedstawiciele PKP Intercity. Przede wszystkim, wydłużona zostanie relacja składu TLK Rozewie, który obecnie kursuje między Gdynią a Bielskiem-Białą do Żyliny – jednego z największych miast Słowacji. – Pociąg zapewni codzienne skomunikowanie Bydgoszczy i Inowrocławia z południowym sąsiadem Polski – mówi rzecznik prasowa PKP Intercity Katarzyna Grzduk.

To niejedyna zmiana, bo pociąg TLK Noteć relacji Piła – Lublin będzie teraz jeździć przez Toruń, a nie jak do tej pory przez Inowrocław. Przewoźnik ma utrzymać też jedną parę pociągów na dotychczasowej trasie objazdowej przez Gniezno, Inowrocław, mimo zakończenia modernizacji linii, która łączyć ma Warszawę i Poznań. – Pociąg TLK Warta relacji Poznań-Warszawa pojedzie przez Gniezno, Inowrocław Rąbinek, Piotrków Kujawski i Kutno – dodaje Grzduk.

Kolejna zmiana połączeń dotyczyć będzie pociągów TLK Artus, które kursują na trasie Katowice-Gdynia. Do nich dołączone zostaną grupy wagonów z Jeleniej Góry, co pozwoli skomunikować bezpośrednio Jelenią Górę i Wałbrzych z Bydgoszczą oraz Inowrocławiem.

Mimo nowego rozkładu jazdy, ograniczona będzie oferta bezpośrednich połączeń z Włocławka i Torunia do Trójmiasta. Powodem są prace remontowe prowadzone przez zarządcę infrastruktury. Takie – jak wylicza rzecznik PKP Intercity – prowadzone są m.in. na odcinkach Kutno-Włocławek i Bydgoszcz-Laskowice Pomorskie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści