Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 8 • L 8
9C
Sr
8C
Czw
4C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowy rozkład jazdy pociągów. Dużo zmian w połączeniach z Bydgoszczy
Flirt_pociąg_kolej_PKP InterCity_Stadler - Newag_ ED
07.11.2018 | 14:39

Nowy rozkład jazdy pociągów. Dużo zmian w połączeniach z Bydgoszczy

Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od początku grudnia.

Na zdjęciu: Z dworca Bydgoszcz Główna w kierunku Warszawy będzie kursowało więcej pociągów. Zmiany będą obowiązywały od początku grudnia.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Będzie więcej połączeń kolejowych na trasie z Bydgoszczy do Warszawy. PKP przedstawiło nową siatkę połączeń, która zacznie obowiązywać od początku grudnia. 

Kolejowy przewoźnik wprowadził kilka nowych połączeń w rozkładzie jazdy na sezon 2018/2019, który obowiązywać będzie od 9 grudnia. I tak, pociąg TLK „Ustronie” kursujący na trasie Przemyśl – Kołobrzeg będzie kursował trasą okrężną, co umożliwi przejazd przez Inowrocław i Toruń, z kolei nocny pociąg TLK „Rozewie” relacji Gdynia – Bielsko-Biała zostanie przywrócony, co oznaczać będzie, że skład będzie miał postój m.in. na dworcu Bydgoszcz Główna.

W Bydgoszczy i Toruniu zatrzymywać się będzie pociąg TLK „Mierzeja” relacji Lublin – Hel, który będzie nocnym połączeniem i kursować będzie w wakacje. Grupa wagonów z tego składu będzie odłączana właśnie w Bydgoszczy. Z grodu nad Brdą do Kudowy-Zdroju sezonowo kursować będzie pociąg TLK „Halny”.

To nie koniec zmian, bowiem z Bydgoszczy i Torunia zwiększy się liczba kolejowych połączeń do Warszawy. PKP przekazuje, że do stolicy z naszego regionu kursować będzie odpowiednio 11 i 10 par pociągów.

Powiązane treści