Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy sponsor Zawiszy Bydgoszcz. To lokalna firma

Dodano: 17.08.2023 | 11:17

Na zdjęciu: Kibice Zawiszy zobaczą na niebiesko-czarnych koszulkach nowe logo,

Fot. Szymon Fiałkowski

Zawisza Bydgoszcz ma nowego sponsora strategicznego: bydgoską spółkę ARP E-Vehicles.

Zawisza Bydgoszcz obecnie występuje w rozgrywkach III ligi. Celem drużyny jest powrót na szczebel centralny. Przeprowadzone przed sezonem transfery pozwalają wierzyć, że w trwających rozgrywkach „Niebiesko-Czarni” będą liczyć się w walce o awans do II ligi. Po dwóch kolejkach bydgoski zespół zajmuje 3. miejsce – w pierwszym meczu wysoko pokonał Wikęd Luzino, a w sobotę bezbramkowo zremisował w derbach regionu z toruńską Elaną.

Nowy sponsor Zawiszy Bydgoszcz

Dziś (17 sierpnia) ogłoszono, że nowym sponsorem strategicznym Zawiszy została spółka ARP E-Vehicles. Powstała ona we wrześniu 2020 roku, kiedy to Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) sfinalizowała umowę zakupu od Rafako spółki celowej i tym samym przejęła kontrolę nad realizowanym dotąd przez nią projektem konstrukcyjno-technologicznym, polegającym na opracowaniu, homologacji i rozpoczęciu seryjnej produkcji innowacyjnego autobusu elektrycznego. Od stycznia tego roku ARP E-Vehicles ma swoją siedzibę na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, przy ulicy Raczkowskiego 8.

Spółka produkuje autobusy elektryczne modelu Pilea – do tej pory zostały one zakupione m.in. przez gminę Bełchatów, Świnoujście, Sieradz, Konin czy Mrągowo. Jesienią ARP E-Vehicles ma przedstawić swój pierwszy autobus napędzany wodorem. Zawisza podkreśla, że nowy sponsor strategiczny będzie miał kluczowe znaczenie dla przyszłości i rozwoju klubu – logo firmy znajdzie się na niebiesko-czarnej koszulce. Sponsorem głównym wciąż jednak pozostaje Energa.

WKRÓTCE WIĘCEJ INFORMACJI

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
9 miesięcy temu

Bardzo dobra wiadomość! Tylko… oby ta firma nie przynosiła pecha jak Abramczyk. Oby była szczęśliwa.

Tez kibic
Tez kibic
9 miesięcy temu

A dlaczego PESA nikogo w Bydgoszczy nie sponsoruje?

Olek
Olek
9 miesięcy temu

Dlaczego miasto Bydgoszcz nie zakupiła jeszcze tych autobusów?