Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 7 • L 5
8C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowy sprzęt w bydgoskim szpitalu. Ma pomóc w leczeniu udarów
11.02.2019 | 20:46

Nowy sprzęt w bydgoskim szpitalu. Ma pomóc w leczeniu udarów

Na zdjęciu: Nowy angiograf został zakupiony przez szpital im dr Biziela.

Fot. Szymon Fiałkowski

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr Biziela zyskał nowy sprzęt. Placówka wzbogaciła się o nowy angiograf.

Zakupiony angiograf jest najnowszym modelem jego producenta – firmy Siemens, a sprzęt wyposażony jest w systemu, które pozwalają w znaczący sposób zredukować dawkę promieniowania podczas przeprowadzonego zabiegu.

To nie jedyna zmiana, jaka nastąpiła w placówce. Całkowicie wyremontowana została pracownia radiologii zabiegowej, wyposażono ją m.in. w nowy, wydajny system klimatyzacji oraz oprzyrządowanie, które jest niezbędne do wykonywania niezbędnych zabiegów. Tylko w szpitalu im. dr Biziela rocznie wykonywanych jest blisko 850 zabiegów, z czego ok. 200 z nich to zabiegi z zakresu neuroradiologii zabiegowej.

W pracowni zatrudnionych jest dwóch lekarzy, czterech techników elektroradiologii, 7 pielęgniarek, 2 sekretarki medyczne oraz menedżer. Otwarcie pracowni to jednocześnie zamknięcie projektu związanego ze wsparciem oddziałów szpitala udzielających świadczeń zdrowotnych dedykowanych chorobom układu krążenia.

Jak informuje placówka, całkowity koszt projektu wyniósł blisko 11 milionów złotych, z czego ponad 9 mln stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostałą sumę – ok. 2 mln zł przekazało w formie dotacji celowej Ministerstwo Zdrowia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści