Bydgoszcz
3C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 2
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeNowy tomograf komputerowy w szpitalu w województwie. Niebawem powstanie także nowy budynek placówki [ZDJĘCIA]
pracownia tomografii Włocławek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP (20)
26.07.2020 | 16:13

Nowy tomograf komputerowy w szpitalu w województwie. Niebawem powstanie także nowy budynek placówki [ZDJĘCIA]

Niebawem rozstrzygnięty zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Ta ma potrwać około 30 miesięcy.

Na zdjęciu: We włocławskim szpitalu im. ks. Popiełuszki otwarto nową pracownię tomografii komputerowej.

Fot. Mikołaj Kuras / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku zyskał drugi wysokiej klasy tomograf komputerowy. Placówka jednocześnie niebawem zyska nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny.

W miniony piątek (24 lipca) we włocławskiej placówce odbyła się uroczystość uruchomienia nowej placówki tomografii komputerowej. – Szybka diagnostyka chorych, którzy trafiają do szpitala w trybie nagłym to warunek właściwej pomocy, często na wagę życia. Powstanie drugiej pracowni tomograficznej to kolejny, niezbędny element kompleksowej modernizację placówki niezwykle ważnej dla mieszkańców tej części regionu – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Jednocześnie placówka zyska także nowoczesny i funkcjonalny budynek główny, który stanie w miejscu wyburzonego jednego z istniejących pawilonów. – Na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Złożony z siedmiu sal zabiegowych zintegrowany blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja – słyszymy od rzecznik urzędu marszałkowskiego Beaty Krzemińskiej.

Jak zapowiada Całbecki, zapowiadana budowa nowego gmachu głównego ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Procedura wyłaniająca wykonawcę prac budowlanych jest na finiszu. Szacowany koszt inwestycji wynosi ponad 170 milionów złotych. Obiekt powinien być gotowy w ciągu 30 miesięcy.

Łączna wartość wszystkich zrealizowanych w ostatnich latach i realizowanych obecnie inwestycji w Szpitalu Popiełuszki to blisko 120 milionów złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści