Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 8 • L 6
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowy trener bydgoskich żużlowców i nowe zadania dla Tomasza Golloba. „Ściśle współpracujemy ze sobą”
Polonia Bydgoszcz-MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski_ Polska Liga Żużlowa (II liga)_ drużyna Polonia - SF
27.12.2018 | 11:13

Nowy trener bydgoskich żużlowców i nowe zadania dla Tomasza Golloba. „Ściśle współpracujemy ze sobą”

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Jedno jest pewne - w 2019 roku żużlowcy bydgoskiej Polonii będą mieli nowego trenera.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Na początku stycznia Jerzy Kanclerz oficjalnie stanie się właścicielem Polonii Bydgoszcz. Jedno jest pewne – 2019 rok rozpocznie się pod znakiem dużych zmian w klubie z ul. Sportowej 2.

W połowie miesiąca informowaliśmy o tym, że Jerzy Kanclerz – od niedawna prezes klubu, teraz będzie również jego właścicielem. Kanclerz odkupi udziały w Polonii od poprzedniego prezesa Władysława Golloba. – Umowa ma zostać podpisana 3 stycznia – mówi nam prezes bydgoskiego klubu. Choć – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – mogło do jej podpisania dojść już w grudniu, choć o przesunięcie tego terminu poprosił Gollob senior.


WSZYSTKIE INFORMACJE Z CZARNEGO SPORTU W NASZYM SERWISIE – ŻUŻEL BYDGOSZCZ


Przypomnijmy, że gdy w 2015 roku właścicielem Polonii zostawał Władysław Gollob, to za odkupienie akcji klubu z ratusza płacił 1226 złotych (grosz za akcję). Teraz wiadomo, że Kanclerz musiał zapłacić znacznie większą sumę. Jak wielką – tego nie wiadomo.

Nadal nie jest jasne, kto poprowadzi bydgoskich żużlowców w meczach ligowych sezonu 2019. Według mediów, jednym z kandydatów miał być były żużlowiec Polonii, a obecnie komentator żużla w Polsat Sport i Eleven Sports Ryszard Dołomisiewicz. – Nie ma on jednak uprawnień trenerskich i instruktorskich – zaznacza Kanclerz. Jak się dowiadujemy od niego, rozmowy były prowadzone także m.in. z Jackiem Woźniakiem, ale póki co wiadomo, że sam Kanclerz zespołem jako menedżer dowodzić nie będzie. – Nie wypada mi – dodaje, choć w jakimś stopniu będzie podpowiadać trenerowi. Poza tym, klub czeka na wpłacenie pierwszej transzy pieniędzy i dopiero wtedy – jak mówi nam prezes żużlowej Polonii – będzie można toczyć rozmowy z kandydatami na trenera.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wszystkie informacje o remoncie stadionu Polonii Bydgoszcz przy ul. Sportowej 2


Kanclerz informuje, że zbyt wcześnie jest jeszcze na informacje o tym, z kim bydgoscy żużlowcy zmierzą się w meczach kontrolnych przed startem rozgrywek Polskiej Ligi Żużlowej (2 ligi), której pierwszą kolejkę wyznaczono na 31 marca. Prezes Polonii podtrzymuje deklarację zorganizowania i reaktywowania Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda, które od lat rozpoczynało sezon żużlowy w kraju. – Jedyny termin na tę imprezę, jaki na szybko przychodzi mi do głowy, to właśnie 31 marca, ale w tym terminie musielibyśmy pauzować, a na razie nie wiemy jak liczebny będzie skład drugiej ligi – zauważa. Nadal trwać będzie współpraca prezesa Polonii z Tomaszem Gollobem. – Rozmawiałem z Tomaszem w okresie świątecznym, ściśle współpracujemy ze sobą, Tomek podpowiada dużo w sprawach toru i strategii – informuje Jerzy Kanclerz. Jak informował Przegląd Sportowy, na początku nowego roku Kanclerz ma zamiar złożyć Gollobowi propozycję, choć nie jest tajemnicą, że sam 48-letni Gollob cierpi z powodu stanu zdrowia, a na dodatek w przyszłym roku chciałby poddać się zabiegowi w jednej z klinik w Lozannie. – Wiem, że Tomek chce się zaangażować w nasz klub, ja nie dam mu złapać oddechu, on musi wyjść do ludzi. Jak zostanę właścicielem Polonii, to odpowiednio umiejscowimy Tomka w Polonii, liczę że mi nie odmówi – powiedział Przeglądowi Sportowemu Kanclerz. Nie jest tajemnicą, że to właśnie Gollob dawał odpowiednie wskazówki do tego, jak przygotowany ma być tor stadionu przy ul. Sportowej w okresie zimowym. 

Przypomnijmy, że prezes żużlowej Polonii skierował także pismo do prezydenta Bydgoszczy, w którym prosi go o pomoc w sfinansowaniu zakupu nowych band dmuchanych (te są instalowane na pierwszym i drugim łuku). W sumie do zakupu jest 49 paneli i 6 specjalnych dmuchaw, a koszt takiej inwestycji to ok. 200 tysięcy złotych. Ze względu na upłynięcie okresu homologacji dotychczasowych paneli bandy, Polonia otrzymała od Polskiego Związku Motorowego warunkową licencję na starty w II lidze w sezonie 2019.


Powiązane treści