Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 2 • L 1
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowy trener dołączył do IV-ligowego Zawiszy. Ostatnio pracował w Zagłębiu Lubin i w Irlandii
20.02.2021 | 20:05

Nowy trener dołączył do IV-ligowego Zawiszy. Ostatnio pracował w Zagłębiu Lubin i w Irlandii

Na zdjęciu: Paweł Kawalec został asystentem Piotra Kołca w IV-ligowym Zawiszy oraz poprowadzi drużynę juniora starszego "niebiesko-czarnych".

Fot. SP Zawisza Bydgoszcz / mat. prasowy

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy mają już skompletowany sztab szkoleniowy na rundę wiosenną IV ligi. W sobotę (20 lutego) poinformowano o nazwisku asystenta trenera Piotra Kołca.

Klub z Gdańskiej 163 poinformował dzisiaj, że asystentem Piotra Kołca w drużynie lidera tabeli IV ligi na półmetku zmagań będzie Paweł Kawalec. To szkoleniowiec, który samodzielnie prowadził drużynę młodzieżową U18 Szyszły Tarnoszyn, gdzie jednocześnie był asystentem szkoleniowca w drużynie seniorskiej, potem pracował w Zagłębiu Lubin, gdzie był trenerem przygotowania motorycznego w drużynie Akademii Piłkarskiej, a w sezonie 2019/2020 w drugim zespole Zagłębia był asystentem Adama Buczka, zaś przez ostatnie pół roku pracował w irlandzkim Galaway Uinited, gdzie samodzielnie prowadził zespół U15. W Zawiszy będzie zarówno asystentem trenera Kołca, jak i poprowadzi zespół juniorów.

– Na pewno chciałbym w znaczny sposób wpłynąć na rozwój zawodników, z którymi pracuję i będę miał okazje pracować, zarówno w pierwszym zespole jak i w akademii. Oczywiście klub ma swoje cele. Chcemy je zrealizować w nadchodzącym półroczu. Na pewno pomogą one nam przenieść klub na wyższy poziom rozwoju – mówi trener Kawalec o swoich celach w Zawiszy. Szkoleniowiec przyznaje, że miał okazję zapoznać się z tym, jak wygląda od wewnątrz funkcjonowanie klubu. – Śmiało mogę stwierdzić, że klub obrał dobrą drogę, aby rozwijać się organizacyjnie i przede wszystkim podnosić umiejętności zawodników, którzy znajdują się w strukturach klubu – dodaje.

„Niebiesko-czarni” wcześniej ogłosili pozyskanie trzech piłkarzy: Oskara Fursta, Ariela Jastrzembskiego i Cypriana Maciejewskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści