Bydgoszcz
27C
Słonecznie
44% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 28 • L 26
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
29C
Pon
25C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNowy utwór bydgoskiego rapera i producenta. Motywem – kobieta z walizką
14.01.2020 | 16:22

Nowy utwór bydgoskiego rapera i producenta. Motywem – kobieta z walizką

„Poza Bydgoszczą zawsze jestem turystą” – rapuje Somp w nowym utworze zrealizowanym w ramach projektu HRYPA. Bydgoski raper połączył w nim siły z producentem Oerem, znanym ze współpracy z Biszem.

Teledysk do utworu „Kobieta z walizką” ukazał się 14 stycznia na kanale wytwórni B.O.R, która ma aż 1,5 miliona subskrybentów na YouTube. Zgodnie z tytułem, w klipie nie mogło zabraknąć motywu niedawno zmarłej kobiety, która przez wiele lat wędrowała z walizką po centrum Bydgoszczy, stając się jednym z symboli miasta. Wideo przedstawia też wiele charakterystycznych miejsc w Bydgoszczy: ulicę Cieszkowskiego czy Gdańską, Dworzec Wschód, ulicę Królowej Jadwigi czy skrzyżowanie Gdańskiej z Focha i Królowej Jadwigi. Rolę kobiety z walizką odegrała bohaterka jednego z naszych wywiadów – Katarzyna Małkiewicz. Klip to dzieło bydgoskich producentów Waverunners.

HRYPA to połączenie producenckich umiejętności Oer’a z lirycznymi skilsami Somp’a. Lata muzycznych doświadczeń obu kumpli, pozwoliły na stworzenie projektu całkowicie niezależnego, osadzonego mocno w korzeniach kultury Hip-Hop, ale ubranego w zupełnie nową jakość i często eksperymentalne brzmienia. Do tej pory ukazały się dwa singlowe utwory – „Front” i „Zjawa”.

W utworze „Kobieta z Walizką” refren zaśpiewał Kacper Andrzejewski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści