Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy volkswagen na wyposażeniu policji. Auto już trafiło do komendy [ZDJĘCIA]

Dodano: 07.12.2022 | 06:00

Na zdjęciu: Na wyposażenie grudziądzkiej komendy trafił już zakupiony volkswagen crafter.

Fot. KMP Grudziądz

Policjanci z komendy w Grudziądzu mają nowy samochód. Na wyposażenie tamtejszej jednostki trafił właśnie volkswagen crafter.

Pojazd z wyposażeniem tzw. „ambulansu pogotowia ruchu drogowego” zasilił tabor funkcjonariuszy grudziądzkiej drogówki. – Został on wyposażony w specjalistyczny sprzęt do obsługi zdarzeń drogowych – informuje w komunikacie Komenda Miejska Policji w Grudziądzu.

Nowy volkswagen crafter posiada niezbędne wyposażenie do obsługi zdarzeń drogowych – to m.in. znak zmiennej treści na dachu pojazdu, na którym można wyświetlać znaki drogowe, poza tym posiada agregat prądotwórczy, kolczatkę oraz przenośną najaśnicę, która służy oświetlaniu miejsca zdarzenia. – W przestrzeni pasażerskiej znajduje się w pełni wyposażone „biuro”, umożliwiające wykonywanie formalności podczas zabezpieczania miejsca wypadku drogowego – wyliczają funkcjonariusze.

Pojazd kosztował niemal 500 tysięcy złotych. Jak informuje komenda, jego zakup był możliwy dzięki wsparciu w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. – Nowy radiowóz z pewnością poprawi jakość pracy policjantów, a przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców miasta – słyszymy w grudziądzkiej komendzie.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments