Bydgoszcz
13C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 14 • L 10
13C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowy zagraniczny kontrakt PESY. Bydgoska firma dostarczy siedem pociągów
pesa_hala_produkcja_neb_link_SG
28.07.2018 | 16:44

Nowy zagraniczny kontrakt PESY. Bydgoska firma dostarczy siedem pociągów

PESA pozyskała kolejne zamówienie.

Na zdjęciu: Obecnie w halach PESY trwa produkcja pociągów do Niemiec. Niebawem zaczną w nich powstawać kolejne składy na czeskie tory.

Fot. Stanisław Gazda

PESA dostarczy przewoźnikowi RegioJet siedem elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Elf 2 – poinformował „Rynek Kolejowy”.

RegioJet to czeski, prywatny operator przewozów kolejowych. Zakup składów, które są produkowane w bydgoskich zakładach wiąże się z podpisaniem umowy na dotowane kursowanie pociągów na liniach regionalnych z samorządem Kraju Usteckiego. RegioJet zdecydował się na wybór elektrycznych, dwuczłonowych zespołów trakcyjnych Elf 2.

Cieszy to, że największy prywatny operator kolejowy w Czechach zdecydował się zaufać nam i wybrał nasze pojazdy dla realizacji swoich przewozów w regionie Usteckim. Siedem sztuk pojazdów ELF 2, specjalnie przystosowanych do jazdy po sieci kolejowej w Czechach, ma zostać dostarczonych w II połowie 2021 roku – powiedział dla „Rynku Kolejowego” Jan Bończyk, specjalista ds. marketingu PESY na rynek czeski.

Warto wspomnieć, że po czeskich torach kursują już inne pociągi, wyprodukowane w Bydgoszczy. W latach 2012-2014 spółka dostarczyła państwowemu przewoźnikowi České dráhy 31 spalinowych zespołów trakcyjnych PESA Link.


Powiązane treści