Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowy zagraniczny kontrakt PESY. Bydgoska firma dostarczy siedem pociągów
28.07.2018 | 16:44

Nowy zagraniczny kontrakt PESY. Bydgoska firma dostarczy siedem pociągów

PESA pozyskała kolejne zamówienie.

Na zdjęciu: Obecnie w halach PESY trwa produkcja pociągów do Niemiec. Niebawem zaczną w nich powstawać kolejne składy na czeskie tory.

Fot. Stanisław Gazda

PESA dostarczy przewoźnikowi RegioJet siedem elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Elf 2 – poinformował „Rynek Kolejowy”.

RegioJet to czeski, prywatny operator przewozów kolejowych. Zakup składów, które są produkowane w bydgoskich zakładach wiąże się z podpisaniem umowy na dotowane kursowanie pociągów na liniach regionalnych z samorządem Kraju Usteckiego. RegioJet zdecydował się na wybór elektrycznych, dwuczłonowych zespołów trakcyjnych Elf 2.

Cieszy to, że największy prywatny operator kolejowy w Czechach zdecydował się zaufać nam i wybrał nasze pojazdy dla realizacji swoich przewozów w regionie Usteckim. Siedem sztuk pojazdów ELF 2, specjalnie przystosowanych do jazdy po sieci kolejowej w Czechach, ma zostać dostarczonych w II połowie 2021 roku – powiedział dla „Rynku Kolejowego” Jan Bończyk, specjalista ds. marketingu PESY na rynek czeski.

Warto wspomnieć, że po czeskich torach kursują już inne pociągi, wyprodukowane w Bydgoszczy. W latach 2012-2014 spółka dostarczyła państwowemu przewoźnikowi České dráhy 31 spalinowych zespołów trakcyjnych PESA Link.


Powiązane treści