Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy zastępca komendanta w bydgoskiej policji. Trwa wewnętrzne śledztwo ws. wydarzeń ze Szwederowa

Dodano: 15.02.2019 | 11:34
Witold Markiewicz, Paweł Spychała

O zmianie poinformowano w czwartek.

Na zdjęciu: Nominację z rąk insp. Pawła Spychały (z prawej), mł. insp. Witold Markiewicz odebrał w środę.

Fot. KWP Bydgoszcz

Do tej pory pracował w komendach policji w Grudziądzu i Chełmnie. Teraz mł. insp. Witold Markiewicz przejął obowiązki zastępcy komendanta miejskiego policji w Bydgoszczy.

Mł. insp. Markiewicz obejmuje stanowisko w niełatwym momencie dla bydgoskich funkcjonariuszy, bo cały czas w tle jest bójka mundurowych z komisariatu na Szwederowie z nastolatkami, którzy uczestniczyli w imprezie z okazji osiemnastych urodzin. Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie kawiarni Szarotka w blaszaku Niebieski przy ul. Konopnickiej. Policjanci bawili się tam w jednej z sal, a w drugiej – wspomniani nastolatkowie.

Nowy zastępca komendanta w bydgoskiej policji. Trwa wewnętrzne śledztwo ws. wydarzeń ze Szwederowa

Zobacz również:

Po bójce w Szarotce. Śledztwo przeniesione poza Bydgoszcz

Pojawiły się informacje, że w gronie bawiących się funkcjonariuszy był jeden z przedstawicieli kierownictwa komendy. Jak jednak przekonuje podinsp. Monika Chlebicz, zmiana na stanowisku zastępcy komendanta nie ma związku z ubiegłotygodniowymi wydarzeniami. Na temat tego, kto był obecny na imprezie, nie chce się wypowiadać. Potwierdza jedynie że cały czas trwają czynności prowadzone przez wydział kontroli przy komendzie wojewódzkiej policji.

O zmianie na stanowisku poinformowano w czwartek. To właśnie wówczas insp. Paweł Spychała wręczył mł. insp. Markiewiczowi rozkaz o pełnieniu obowiązków w Bydgoszczy. Do zadań nowego zastępcy  należeć będzie m.in. służba kryminalna w komendzie miejskiej i podległych jednostkach. – Mam nadzieję, że nowo powołany zastępca komendanta wykaże się znaczącym wkładem w utrzymaniu poziomu bezpieczeństwa w Bydgoszczy i na terenie powiatu – dodał szef kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy.

Dodajmy, że mł. insp. Witold Markiewicz poprzednio pracował w komendach policji w Grudziądzu (zaczął tam pracę w 1995 r.) i Chełmnie (od października 2016 r. był tam zastępcą komendanta powiatowego).