Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 7 • L 6
6C
Pon
5C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBlogiO dawnej legendzie – „Lustro” z bajki Mulan
napisy-na-filmy
18.08.2017 | 09:56

O dawnej legendzie – „Lustro” z bajki Mulan

Alicja Kuszowska w utworze z hitu Walta Disneya

Na zdjęciu: klatka z teledysku "Lustro", na zdj. Alicja Kuszowska | soundB | prod. Jacek Owczarz

Fot.

Legenda mówi, że niejaka Hua Mulan, chcąc pomóc swojemu staremu ojcu, wstępuje za niego w szeregi armii. Robi to pod przykryciem, udając mężczyznę. I to na całkiem długo, bo aż na 12 lat. Ta historia zainspirowała wytwórnię Walta Disneya do stworzenia bajki „Mulan”. A to z kolei mnie, by w ramach projektu SoundB przedstawić Państwu jedną z piosenek, która w tej bajce się znajduje.

„Lustro” koniecznie musiał zaśpiewać ktoś o delikatnej, lirycznej i pełnej przejęcia barwie. Alicja Kuszowska na szczęście zgodziła się podjąć tego zadania. Na dobrej herbacie w centrum miasta udało nam się dogadać szczegóły współpracy i – uwaga – na pewno nie skończy się ona na tym utworze!

Wzorem ogromu kanałów muzycznych postanowiłem umieścić na obrazie fragmenty bajki. Z pewnością pozwoli to łatwiej odebrać treść. Światło w kadrze ze studia tym razem jest bardziej kontrastowe niż zwykle. Dodaje klimatu, prawda? Mam nadzieję, że całość się Państwu spodoba!

Lustro (Mulan) – Alicja Kuszowska | soundB | prod. Jacek Owczarz

Alicja Kuszowska – swoją przygodę ze śpiewaniem zaczęła w młodzieżowym zespole „Balbiny” w rodzinnym mieście Malborku, z którym brała udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, m. in. we Włoszech i Bułgarii. Od 4 lat mieszka w Bydgoszczy, gdzie studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego. Przed nią ostatni rok studiów magisterskich. Jest laureatką wielu konkursów, m. in. XI In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego (Grand Prix) oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?” (1 miejsce).

Jacek Owczarz – producent filmowy i muzyczny, bydgoszczanin. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Twórca projektu SoundB łączącego artystów związanych z bydgoską sceną muzyczną w pracy nad coverami popularnych utworów. Prywatnie mąż i ojciec.

Jacek Owczarz

producent muzyczny i filmowy

Producent muzyczno-filmowy, bydgoszczanin. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Twórca projektu SoundB łączącego artystów związanych z bydgoską sceną muzyczną w pracy nad coverami popularnych utworów. Prywatnie mąż i ojciec.

Panel dyskusyjny


Powiązane treści