Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

O krok od kolejnej tragedii nad wodą w regionie. Młody mężczyzna topił się w jeziorze

Dodano: 22.08.2018 | 20:40

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do służb w środowe popołudnie.

Na zdjęciu: Ratownikom udało się wyłowić z wody mężczyznę, a następnie uratować mu życie.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

To była trzecia w ciągu dwóch tygodni akcja ratownicza na terenie powiatu mogileńskiego. Tym razem topielca udało się uratować.

Tuż przed godziną 16:00 strażacy podali komunikat, że w Przyjezierzu (powiat mogileński) miało dojść do utonięcia mężczyzny. – Po naszym przyjeździe, mężczyzna został wyciągnięty na brzeg przez świadków zdarzenia – informuje nas dyżurny mogileńskiej straży. Pomocy udzielili mu ratownicy WOPR, a następnie także strażacy. Po przeprowadzeniu reanimacji, 18-latkowi przywrócono czynności życiowe. Mężczyzna został następnie także przebadany przez ratowników medycznych.

Na miejscu działały cztery zastępy strażaków, wraz z łodziami. – Był też dysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak nie musieliśmy z niego korzystać – dodaje dyżurny mogileńskiej straży pożarnej.

To kolejna tragedia w powiecie mogileńskim w ciągu raptem dwóch tygodni. Na początku miesiąca w tym samym miejscu nie udało się uratować 19-latka, którego ciało wyłowiono z wody po blisko pięciu i pół godzinach akcji ratunkowej, zaś przed tygodniem w Mogilnie utonął 46-letni mężczyzna. 

Szymon Fiałkowski