Bydgoszcz
19C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIO krok od rodzinnej zbrodni w regionie. 16-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa
policja Bydgoszcz
08.08.2018 | 22:51

O krok od rodzinnej zbrodni w regionie. 16-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

16-latek spędzi najbliższe trzy miesiące w schronisku dla nieletnich.

Na zdjęciu: Policjanci ujęli 16-latka i postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Fot. Archiwum

To druga taka sytuacja w regionie w krótkim odstępie czasu, gdzie nieletni będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa.

Raptem tydzień temu informowaliśmy o zdarzeniu z Bydgoszczy, gdzie 14-latek ugodził ostrym narzędziem w plecy 44-letniego mężczyznę i teraz będzie przed sądem odpowiadał za usiłowanie zabójstwa. Teraz do podobnego zdarzenia doszło w miniony weekend w Aleksandrowie Kujawskim.

Tam policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie doszło do awantury, a jedna osoba została ugodzona nożem. – Funkcjonariusze ustalili, że między 16-latkiem i jego 58-letnim ojcem doszło do kłótni, podczas której syn ugodził ojca nożem w okolice klatki piersiowej – mówi mł. asp. Marta Blachowicz z aleksandrowskiej policji. Nieletni został zatrzymany na miejscu zdarzenia, ale to nie koniec jego problemów. W chwili zdarzenia był pijany. – W organizmie miał blisko promil alkoholu – dodaje rzecznik prasowa komendy powiatowej policji w Aleksandrowie Kujawskim.

16-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich. Sąd Rodzinny podjął także decyzję, że zatrzymany będzie odpowiadał przed sądem za usiłowanie zabójstwa swojego ojca. Ugodzony nożem 58-latek został przewieziony do aleksandrowskiego szpitala.


Powiązane treści