Bydgoszcz
8C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 8 • L 7
6C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
-0C
Czw
1C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleO krok od tragedii na bydgoskich ogródkach działkowych. Mężczyzna chciał swojego kolegę zabić siekierą
Areszt śledczy_ tabliczka Bydgoszcz - SF
15.02.2019 | 10:57

O krok od tragedii na bydgoskich ogródkach działkowych. Mężczyzna chciał swojego kolegę zabić siekierą

Do zdarzenia doszło na początku tego miesiąca.

Na zdjęciu: 43-latek zaatakował swojego kolegę siekierą.

Fot. Archiwum

Nawet dożywocie grozi 43-letniemu mężczyźnie, który na początku tego miesiąca na terenie ogródków działkowych zaatakował swojego kolegę i chciał go zabić siekierą.

Do zdarzenia doszło na początku lutego na ogródkach działkowych przy ul. Jana Pawła II. Jak ustalono, obaj mężczyźni spożywali alkohol. Później – jak informuje serwis bydgoszcz.gazeta.pl – między mężczyznami miało dojść do kłótni o kobietę. 43-latek chciał swojego kompana zabić siekierą, zadał dwa ciosy w okolice potylicy, po których poszkodowanego przewieziono do szpitala.

Informację potwierdza policja. – Takie zdarzenie rzeczywiście miało miejsce, policjanci tam interweniowali – mówi podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. Dodaje, że to właśnie na kanwie zebranych przez policjantów w tej sprawie dowodów, wszczęto postępowanie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura Bydgoszcz – Południe. Jak się dowiedzieliśmy, śledczy już postawili 43-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozić mu może nawet dożywocie. – Sąd przychylił się do naszego wniosku i tymczasowo aresztował go na trzy miesiące – mówi szef prokuratury Włodzimierz Marszałkowski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści