Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleO krok od tragedii w regionie. Policjanci ratowali desperata, który chciał popełnić samobójstwo niedaleko ratusza
08.03.2020 | 10:41

O krok od tragedii w regionie. Policjanci ratowali desperata, który chciał popełnić samobójstwo niedaleko ratusza

Na zdjęciu: Post. Dawid Sołtysiak i asp. Rafał Wikarski w porę odnaleźli zdesperowanego mieszkańca Inowrocławia i wezwali niezbędną pomoc.

Fot. KPP Inowrocław

Dwaj inowrocławscy policjanci uratowali 58-letniego mężczyznę, który w czwartek późnym wieczorem zamierzał popełnić samobójstwo w centrum miasta.

Była już godzina 23:00, gdy dyżurny komendy w Inowrocławiu został zaalarmowany o osobie, która chce odebrać sobie życie. Zgłaszająca kobieta poinformowała, że mężczyzna powiedział jej o swoich zamiarach, po czym opuścił miejsce zamieszkania.

Konieczna była szybka interwencja, więc w rejon ulicy Solankowej, gdzie miał znajdować się mężczyzna, wysłany został patrol. Asp. Rafał Wikarski oraz post. Dawid Sołtysiak zaczęli penetrować okoliczny teren w poszukiwaniu desperata. – Musieli działać szybko, bo liczyła się każda chwila – podkreśla asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Mężczyznę szczęśliwie udało się namierzyć po krótkich poszukiwaniach w rejonie ratusza. – Stał przy trzepaku z założonym na szyję paskiem – relacjonuje Drobniecka.

Jak relacjonuje Drobniecka, interweniujący policjanci podbiegli do 58-latka i udaremnili jego zamiary. Na miejsce wezwali również karetką pogotowia. – 58-letni mężczyzna znajduje się już pod opieką specjalistów – podsumowuje ast. szt. Drobniecka.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści