Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoO kulinarnej tożsamości Bydgoszczy i nie tylko. Muzeum Okręgowe i UKW zapraszają na konferencję naukową
muzeum okręgowe bydgoszcz
02.11.2021 | 10:18

O kulinarnej tożsamości Bydgoszczy i nie tylko. Muzeum Okręgowe i UKW zapraszają na konferencję naukową

Na zdjęciu: Konferencja „Bydgostiana. Miasto i ludzie” odbędzie się w głównej siedzibie Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 4.

Fot. Tomasz Koss/mat. prasowe

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na Ogólnopolską konferencję naukową „Bydgostiana. Miasto i ludzie”. W wydarzeniu, które odbędzie się 4 i 5 listopada w gmachu głównym muzeum przy ulicy Gdańskiej wezmą udział również naukowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Jak podkreśla Muzeum Okręgowe, konferencja „Bydgostiana” ma odbywać się cyklicznie co roku – jej kolejne odsłony będą poruszać inne zagadnienia. Placówka oczekuje, że konferencja stanie się miejscem spotkania i wymiany wiedzy dla naukowców, animatorów kultury, nauczycieli i wszystkich miłośników Bydgoszczy, którzy badają zagadnienia związane z naszym miastem, jak i tych którzy interesują się przeszłością i teraźniejszością Bydgoszczy.
Tematyka tegorocznej sesji oscyluje wokół historii i kultury Bydgoszczy oraz problemów współczesnego miasta. Udział w wydarzeniu wezmą prelegenci z Bydgoszczy i kraju – informuje muzeum. Wśród poruszanych tematów będzie historia i kultura Bydgoszczy, (nie)znani bydgoszczanie, życie codzienne mieszkańców wczoraj i dziś, gwara bydgoska, edukacja lokalna i regionalna oraz współczesne problemy miasta i wyzwania przyszłości.

Wśród wykładów zaplanowano m.in. wystąpienie prof. Marka Chamota z WSG na temat dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy w dwudziestoleciu międzywojennym, wykład o legendarnych żużlowcach Polonii czy poszukiwaniu kulinarnej tożsamości miasta.

CZYTAJ TAKŻE: 40 lat Ikarusów 280 w Bydgoszczy. 25 października 1981 roku rozpoczął się komunikacyjny przełom

Problematyka prezentowana na konferencji będzie miała charakter interdyscyplinarny, dlatego do udziału w obradach muzeum zaprosiło zarówno historyków, jak i historyków sztuki i architektury, wychowania, archeologów, socjologów, kulturoznawców oraz literaturoznawców. W wydarzeniu wezmą udział również naukowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 100-lecia Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Konferencja odbędzie się w gmachu głównym muzeum przy ulicy Gdańskiej 4. – Zapraszamy do udziału wszystkich miłośników miasta Bydgoszczy. Uczestnictwo dla słuchaczy w ramach wstępu do Muzeum kosztuje 1 zł. Przewidujemy też streaming wydarzenia – informuje MOB. Program konferencji można zobaczyć TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści