Bydgoszcz
-3C
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H -3 • L -3
6C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnaleO włos od tragedii. Pociągi osobowe ledwie uniknęły zderzenia
Serock
11.01.2017 | 21:03

O włos od tragedii. Pociągi osobowe ledwie uniknęły zderzenia

Sto metrów do tragedii...

Na zdjęciu: W akcji wzięły udział trzy zastępy straży pożarnej.

Fot. nadesłane

W miejscowości Serock (gmina Pruszcz) kilkanaście minut po godzinie siedemnastej doszło do niebezpiecznego zdarzenia kolejowego. Jadące naprzeciwko siebie, po tym samym torze, dwa składy pociągów osobowych relacji Bydgoszcz-Tuchola i Tuchola-Bydgoszcz zmuszone zostały do gwałtownego awaryjnego hamowania. Może 100-200 metrów dzieliło je od siebie w momencie zatrzymania.

Tylko dzięki szybkiej reakcji i zimnej krwi zachowanej przez maszynistów obu pociągów nie doszło do zderzenia. Na szczęście w wyniku gwałtownego hamowania nikomu z podróżujących nic się nie stało. Jedynie lekkich obrażeń doznał maszynista jednego ze składów. Na miejscu udzielona mu została pomoc medyczna przez ratowników pogotowia ratunkowego.

Pasażerowie odbywający tę feralną podróż w dalszą drogę udali się zorganizowaną komunikacją zastępczą.

Uczestniczące w akcji dwa zastępy strażaków OSP Serock i Brzeźno oraz jeden zastęp PSP w pierwszej fazie zajęły się przeszukaniem składów pociągów w celu zlokalizowania ewentualnych poszkodowanych, następnie strażacy udali się do pobliskiego dworca kolejowego, by sprawdzić, czy wśród przebywających tam osób znajdują się potrzebujące pomocy – informuje nas dyżurny stanowiska kierowania PSP w Świeciu mł. ogniomistrz Tomasz Kliniecki.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail