Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
9C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIObchody 72. rocznicy Powstania Warszawskiego. Co zaplanowano w Bydgoszczy?
31.07.2016 | 12:16

Obchody 72. rocznicy Powstania Warszawskiego. Co zaplanowano w Bydgoszczy?

O jutrzejszej rocznicy powinien pamiętać każdy Polak.

Na zdjęciu: Młodzi powstańcy warszawscy

Fot. Jerzy Tomaszewski / wikipedia

Już jutro, 1 sierpnia, przypada 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ten dzień świętowany będzie w całej Polsce. Sprawdzamy, jak będą wyglądały obchody w Bydgoszczy.

Osoby, które chcą szczególnie uczcić to święto powinny udać się na mszę święta w Kościele Garnizonowym pw. NMP Królowej Pokoju w Bydgoszczy. Odbędzie się ona o godz. 15:30. W liturgii uczestniczyć będą przedstawiciele władz miasta, jak i województwa.

Tak jak w ubiegłych latach o tzw. Godzinie „W”, czyli 17:00, będzie można usłyszeć syreny. Zostaną one uruchomione na 1 minutę. Ich dźwięk będzie można usłyszeć w niemal każdym miejscu w naszym regionie, jak i całej Polsce. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz jako Szef Obrony Cywilnej Województwa wystosował pismo do starostów i prezydentów miast z prośbą o uruchomienie syren. O wspomnianej godzinie każdy Polak powinien zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o losie powstańców.

Przypominamy również, że do 3 sierpnia trwa akcja „Burza. Bitwa o Polskę”, w ramach której mieszkańcy miasta mogą otrzymać darmowe pakiety artykułów powstańczych. Dowiedz się więcej na ten temat KLIK 


Powiązane treści