Bydgoszcz
12C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 13 • L 11
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIObchody święta Konstytucji 3 maja w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
03.05.2018 | 14:23

Obchody święta Konstytucji 3 maja w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: 3-majowe uroczystosci na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoski Stary Rynek był miejscem uroczystości związanych z 227. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Obchody święta Konstytucji 3 maja rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej przez biskupa bydgoskiego Jana Tyrawę. Po niej nastąpiło wejście na płytę Starego Rynku pododdziałów wojskowych oraz wprowadzenie sztandaru wojskowego w asyście kompanii honorowej. Pododdziałom towarzyszyły poczty sztandarowe i młodzież z klas mundurowych.

Po złożeniu meldunku Dowódcy Garnizonu Bydgoszcz i przeglądu kompanii poczet flagowy przy dźwiękach hymnu państwowego wciągnął flagę państwową na maszt.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość ojczyzny obywateli medalami Pro Patria. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył je: Janowi Perejczukowi, Aleksandrowi Wiśniewskiemu oraz Małgorzacie Wąsikowskiej.

Zabierający głos wojewoda Bogdanowicz przeczytał list do uczestników uroczystości wystosowany przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Poseł Tomasz Latos z kolei przytoczył specjalny adres od Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. Głos zabierali również wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski oraz zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.


Podobne wpisy

Powiązane treści