Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Obcokrajowiec był ścigany listem gończym. Zatrzymali go bydgoscy kryminalni

Dodano: 21.07.2023 | 11:03

Na zdjęciu: Mężczyznę poszukiwanego listem gończym zatrzymali funkcjonariusze z najmłodszego wydziału w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji - wydziału poszukiwań i identyfikacji osób.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 37-letniego obcokrajowca, który przez kilka lat ukrywał się przed organami ścigania. Za mężczyzną wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

Dokument o aresztowaniu mężczyzny wydał sąd we Włoszech. Jak wynika z ustaleń śledczych, 37-latek jest podejrzewany o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i handlem niemal toną haszyszu, a tych czynów miał dokonywać w latach 2020 – 2021 na terenie Włoch i Hiszpanii. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania.

Na jego trop wpadli funkcjonariusze z bydgoskiej komendy. Policjanci po tym, jak otrzymali dokument z włoskiego sądu, rozpoczęli działania mające na celu namierzenie miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny. Tego zatrzymali w minioną środę, 19 lipca w jednym z domów na terenie Torunia.

Póki co wiadomo, że zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie złożył zeznania, a jeszcze dzisiaj mają w jego sprawie zapaść dalsze decyzje podczas posiedzenia w sądzie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Normalny
Normalny
10 miesięcy temu

domniemywam, ze lukrainiec, bo co to za obcokrajowiec to juz zatajacie, smierdzicie propaganda towarzysze