[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Latem na bydgoskich placach zabaw nie będzie nudy! Rusza Objazdowy Dom Kultury

Dodano: 28.06.2022 | 20:16

Na zdjęciu: Objazdowy Dom Kultury odwiedzi place zabaw w całej Bydgoszczy.

Fot. Szymon Makowski

Kukiełkowe przedstawienia, warsztaty, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji będzie czekać na dzieci spędzające czas na osiedlowych placach zabaw. 7 lipca na Górzyskowie rozpoczyna się akcja „Objazdowy Dom Kultury”. W jej ramach na terenie całej Bydgoszczy odbędzie się seria ośmiu wydarzeń odbywających się co czwartek w różnych częściach miasta. 

Pomysł na Objazdowy Dom Kultury został zgłoszony do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przez przedstawicieli Stowarzyszenia Obywatel Działa. – Sami mamy dzieci i wiemy, że w wakacje na placach zabaw spędza się dużo czasu. Pomyśleliśmy, że można urozmaicić te chwile – mówi Filip Krauze, reprezentant stowarzyszenia. Pomysł spotkał się z dużym odzewem w trakcie głosowania na zadania BBO i trafił do realizacji. – Dzięki niemu możemy zorganizować aż 8 mini-eventów. Celowo wybraliśmy czwartek na dzień naszych akcji. Wiemy, że w weekendy w naszym mieście bardzo dużo się dzieje, dlatego uważamy, że środek tygodnia również można zagospodarować – dodaje Krauze.

Na czym polega Objazdowy Dom Kultury? W każdy czwartek lipca i sierpnia lokalne place zabaw na bydgoskich osiedlach będą odwiedzać animatorzy, którzy w godzinach od 15:00 do 19:00 przygotują wiele atrakcji dla najmłodszych. W programie m.in. bajka stoliczkowa o czerwonym kapturku, wspólne zabawy, malowanie buzi, balonowe zoo i warsztaty plastyczne.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Poznaj Bydgoszcz, jakiej jeszcze nie znałeś! Trwa cykl darmowych spacerów i spływów po mieście


Objazdowy Dom Kultury dotrze niemal na każde większe osiedle w Bydgoszczy. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w przyszłym tygodniu – w czwartek, 7 lipca na osiedlu Górzyskowo, na placu zabaw przy ulicy Gersona 5. Cała akcja zakończy się 25 sierpnia na Wzgórzu Wolności 25 sierpnia.

Objazdowy Dom Kultury – harmonogram wydarzeń na bydgoskich osiedlach

07/07 Osiedle Górzyskowo – plac przy Gersona 5
14/07 Osiedle Błonie – skwer 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich
21/07 Osiedle Bartodzieje – plac przy plaży nad Balatonem
29/07 Nowy Fordon – plac przy Górze Szybowników (ulica Twardzickiego)

04/08 Osiedle Wilczak-Jary – Planty nad Kanałem Bydgoskim (od strony ulicy Nakielskiej)
11/08 Osiedle Wyżyny – skwer A.Krzyżanowskiego – Wilka
18/08 Osiedle Leśne – skwer Pomorskiego Okręgu Wojskowego
25/08 Osiedle Wzgórze Wolności – plac zabaw przy szkole nr 56 przy ul. Karpackiej

Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie akcji: facebook.com/objazdowydomkultury. Zadanie jest finansowane z budżetu miasta Bydgoszcz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments