Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 7
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleObrzucił komisariat policji koktajlami Mołotowa. Trafił na trzy miesiące do aresztu
22.02.2019 | 16:39

Obrzucił komisariat policji koktajlami Mołotowa. Trafił na trzy miesiące do aresztu

Sąd przychylił się do wniosku złożonego przez prokuraturę.

Na zdjęciu: Do ataku na komisariat w Szubinie doszło przed tygodniem. Andrzeja W. po ataku zabrano do szpitala.

Fot. Maciej Rejment

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie wobec 45-letniego mężczyzny, który zaatakował budynek komisariatu policji w Szubinie.

Andrzej W. w ubiegłym tygodniu przyjechał pod szubiński komisariat i obrzucił go dwoma koktajlami Mołotowa. Jeden z nich wybił szybę w oknie pomieszczenia, w którym stacjonuje dyżurny, a drugi nadpalił część budynku. 45-latka błyskawicznie zatrzymano na miejscu zdarzenia. Jak twierdzi jeden z naszych informatorów, do ataku na budynek doszło w momencie, w którym na niego było składane kolejne zawiadomienie. – Miał to zrobić jeden z członków jego rodziny – mówi nasze źródło.

Mężczyzna po ataku został przewieziony do szpitala, gdzie pilnowali go mundurowi, a obecnie przebywa na terenie placówki medycznej aresztu śledczego w Poznaniu. I to właśnie tam rozpatrywany przez sąd był wniosek prokuratury o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do niego, co oznacza że Andrzej W. spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące. Bardziej szokujące było to, co mężczyzna powiedział śledczym. – Nie kwestionował swojego udziału i powiedział, że tym czynem chciał zwrócić na siebie uwagę – mówi rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska – Okońska. Gdy dopytujemy o przesłuchanie podejrzanego, prok. Adamska – Okońska precyzuje, że mężczyzna śledczym złożył wyjaśnienia. Jaka jest ich treść – tego nie ujawniono ze względu na dobro prowadzonego postępowania.

45-latek to były żołnierz, uczestniczył w kilku misjach poza granicami Polski. Śledczy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu argumentowali tym, że na wolności mógłby dopuścić się podobnego czynu. – Istnieje zagrożenie, że na wolności również mógłby dokonać czynu zagrażającego zdrowiu, życiu i bezpieczeństwu  innych osób – słyszymy w prokuraturze.

Tymczasem – jak udało nam się ustalić – prowadząca na początku to postępowanie Prokuratura Rejonowa w Szubinie zdecydowała się na przekazanie akt do śledczych z bydgoskiej Prokuratury Okręgowej, a ta skierowała tę sprawę do poprowadzenia przez prokuraturę w Świeciu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści