Bydgoszcz
1C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L 0
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeObywatele RP pikietowali przed bydgoskim Sądem Okręgowym [ZDJĘCIA]
31.12.2019 | 13:34

Obywatele RP pikietowali przed bydgoskim Sądem Okręgowym [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Jakub Soboczyński

Grupa przedstawicieli bydgoskich struktur Obywateli RP pikietowała we wtorkowe południe przed wejściem do budynku Sądu Okręgowego.

To była kolejna z serii pikiet Obywateli RP w sprawie obrony niezależnego sądownictwa. – Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu niezawisłość sędziowska oraz niezależność sądów od władzy PiS – mogliśmy przeczytać na profilu organizacji w mediach społecznościowych. Obywatele RP pamiętają również o prześladowanych prokuratorach, którzy są – jak tłumaczą – zmuszani do wypełniania politycznej woli PiS.

We wtorkowe południe przed wejściem do sądu zebrała się jednak garstka zwolenników Obywateli RP. Protestujący mieli transparenty „Nie dacie nas zastraszyć. My Naród” i „Murem za Tomaszem Grodzkim” – ten drugi transparent to hasło wspierające obecnego marszałka senatu.

– Bronimy niezależności sądów i niezawisłości sędziów, ponieważ są one gwarantem naszych praw obywatelskich – mówił przedstawiciel organizacji. Jego zdaniem, kłamstwem rządzących jest to, że reforma wymiaru sprawiedliwości ma usprawnić jego działalność, a wszyscy doskonale wiedzą, że pogorszyła ona jakość pracy sądów i zwiększyło wpływ polityków na wyroki sądowe. – Odebranie sądom niezależności oznacza upadek demokracji w naszym kraju. Władza wymknie się całkowicie spod kontroli społecznej i będzie mogła bezkarnie poniżać i zniewalać obywateli.  Zmarnuje się cały solidarnościowy dorobek – zakończył.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ktoś przesladowany Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ktoś przesladowany
Gość
Ktoś przesladowany

Witam to co teraz dzieje się w sądach to skandal,pogarda,nienawisc,znieslawianie ludzi zwykłych obywateli,zastraszanie,faktycznie jak mają ci sędziowie działać, sądzić jak PIS powie morderca na wolność, a ta panią blondynkę załatwić i jej ojca, bo są niewygodni-taki horror i skandal na całą Polskę

Powiązane treści