[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Z okna na Bartodziejach wyrzucono worek pieniędzy. Obywatele Ukrainy uratowali oszczędności seniorów

Dodano: 04.05.2022 | 13:41

Na zdjęciu: W piątek policjanci podziękowali za wzorową postawę.

Fot. KWP Bydgoszcz

Obywatele Ukrainy wracali z pracy, gdy przed nimi spadł worek z pieniędzmi i biżuterią. Okazało się, że byli świadkami próby oszustwa metodą na policjanta.

Do pary seniorów zadzwonili rzekomi funkcjonariusze policji. Mówili, że prowadzą akcję mającą doprowadzić do zatrzymania oszustów, ale żeby działania powiodły się, to seniorzy muszą wyrzucić przez okno zgromadzone pieniądze i biżuterię. Ofiary, niczego nie podejrzewając, spakowały pieniądze w polskiej i obcej walucie oraz złotą biżuterię do worka foliowego, który następnie wyrzuciły przez okno.

Traf chciał, że przed blokiem przechodzili akurat wracający z pracy obywatele Ukrainy, którzy zauważyli wyrzucany przez okno pakunek. Długo się nie namyślając, zabrali worek ze sobą, a po przejrzeniu zawartości postanowili powiadomić policję. Nie mogli jednak zadzwonić z powodu bariery językowej.

Bydgoszcz: na Bartodziejach wyrzucono pieniądze przez okno

W pewnym momencie mężczyzna z okna mieszkania zobaczył zaparkowany na osiedlu radiowóz policji. Szybko wyszedł przed blok i poczekał przy nim na policjantów, którzy w tym czasie rozmawiali już z pokrzywdzonymi seniorami. Ci bezpośrednio po wyrzuceniu pieniędzy zorientowali się, że padli ofiarą oszustów – mówi kom. Lidia Kowalska w KWP w Bydgoszczy.

Kiedy policjanci wrócili do radiowozu zastali przy nim obywatela Ukrainy, który przekazał reklamówkę z pieniędzmi i biżuterią starając się poinformować, gdzie to znalazł i w jakich okolicznościach. Policjanci zweryfikowali słowa mężczyzny, potwierdzając w ten sposób, że w ten uratowane zostały oszczędności seniorów.

– W miniony piątek, 29 kwietnia pani Natalia oraz pan Mykola zostali zaproszeni do śródmiejskiego komisariatu, gdzie Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy inspektor Witold Markiewicz wraz ze swoim Pierwszym Zastępcą oraz Komendantem Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście podziękowali im za godną naśladowania postawę. Dzięki reakcji pani Natalii oraz pana Mykoli seniorzy odzyskali pieniądze i biżuterię – podsumowuje kom. Kowalska.

Z okna na Bartodziejach wyrzucono worek pieniędzy. Obywatele Ukrainy uratowali oszczędności seniorów
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments