Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 8 • L 6
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleObywatelskie zatrzymanie pijanego bydgoszczanina
Alkomaty
12.12.2018 | 18:33

Obywatelskie zatrzymanie pijanego bydgoszczanina

Na zdjęciu: Ponad 2 promile alkoholu w organizmie wykazał alkomat u kierującego pojazdem bydgoszczanina.

Fot. Stanisław Gazda

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący pojazdem marki Peugeot, którego zatrzymała żnińska „drogówka”. 47-latek „wpadł” krótko po tym, jak informacje o swoich podejrzeniach przekazał inny kierowca. Bydgoszczanina czeka teraz proces w sądzie.  

Wczoraj (11.12.18) krótko przed godz. 15.00 dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że od strony Gniezna w kierunku Bydgoszczy porusza się pojazd marki Peugeot, którego kierujący prawdopodobnie jest pijany. Na miejsce został skierowany patrol ogniwa ruchu drogowego. Po kilku minutach funkcjonariusze zauważyli podejrzany samochód i zatrzymali go do kontroli w Żninie na ul. Szpitalnej. Za kierownicą siedział 47-letni mieszkaniec Bydgoszczy, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Sprawdzenie alkomatem potwierdziło, że był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy.

Sprawa znajdzie finał w sądzie, do którego trafi akt oskarżenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.


Powiązane treści