Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L -1
0C
Pt
0C
Sob
-1C
Nd
-1C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleObywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy
alkomat
02.08.2017 | 17:20

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Takie postawy należy promować!

Na zdjęciu: Alkomat u zatrzymanego kierowcy wskazał 2 promile!

Fot. Archiwum.

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 57-letni mieszkaniec Sadek, powstrzymany przez postronną osobę przed zamiarem prowadzenia auta. Nietrzeźwy został przekazany policjantom i niebawem usłyszy zarzuty. Jest to kolejne, w ciągu ostatnich dni, obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy na terenie powiatu nakielskiego.

Wczoraj (01.08) o godzinie 11.30 dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony, że w Sadkach, w rejonie sklepu, obywatel ujął pijanego kierowcę. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol.

Mundurowi zastali zgłaszającego, który oświadczył, że będąc w sklepie zauważył mężczyznę opuszczającego placówkę handlową i zmierzającego w stronę zaparkowanego w pobliżu auta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że domniemany kierowca ledwie trzymał się na nogach i ewidentnie było widać, że jest pijany.

Zgłaszający ujął nietrzeźwego i przekazał go policjantom. Aby potwierdzić, czy 57-latek faktycznie kierował autem mundurowi przejrzeli zapis za sklepowego monitoringu. Na nagraniu ewidentnie było widać, jak zatrzymany 57-latek podjechał pod sklep autem i wysiadł z miejsca kierowcy.

Mieszkaniec Sadek został dowieziony do komendy i sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a on sam dochodził do siebie pod opieką najbliższych. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia. Zachowanie kierowcy oceni sąd.

Jest to drugie już w ostatnim czasie obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy na terenie powiatu nakielskiego. Na słowa uznania zasługuje postawa obywateli, którzy myśląc o bezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego, ani chwili nie wahają się i ujmują, a następnie przekazują policjantom pijanych kierowców.


Powiązane treści