Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 19 • L 11
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
22C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOczekiwanie na autobus będzie przyjemniejsze. Na pięciu przystankach pojawiły się nowe wiaty
wiata, armii krajowej - zdmikp
02.01.2020 | 09:35

Oczekiwanie na autobus będzie przyjemniejsze. Na pięciu przystankach pojawiły się nowe wiaty

Na zdjęciu: Jedna z wiat pojawiła się na przystanku Armii Krajowej/Jeździecka.

Fot. mat. ZDMiKP

Pięć przystanków autobusowych na terenie Bydgoszczy zyskało nowe wiaty. Skorzystają z nich pasażerowie zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach.

Nowe wiaty drogowcy ustawili w pięciu lokalizacjach: ks. Schulza/Szubińska (dla linii 32N i 53), Wysoka-Koszarowa (dla linii nr 57), pl. Weysenhoffa (dla linii 52,59,60,64,67), Śniadeckich/Gdańska (dla linii 67) oraz Armii Krajowej/Jeździecka (dla linii 52). Wiaty w zależności od lokalizacji mają długość 4 lub 6 metrów.

Z uwagi na ograniczoną szerokość pasa drogowego na tych przystankach, wszystkie wiaty są wyposażone w szyby z węższymi bokami. Konstrukcja wykonana jest z metalowych profili w kolorze brązowym (na obszarze Śródmieścia) lub granatowym. Panele wykonane są z hartowanego szkła. Boczne szyby są dodatkowo znakowane żółtymi pasami. To rozwiązanie stosowane z myślą o osobach słabo widzących – wyjaśniają pracownicy ZDMiKP.

Nowe zadaszenia kosztowały 27 tysięcy złotych. Wiosną we wiaty wyposażono kilka innych przystanków, m.in. Szubińska/Piękna. – Wszystkie duże zadania inwestycyjne związane z przebudową dróg i torowisk też połączyliśmy z wymianą bądź ustawieniem nowych wiat.  W tego typu infrastrukturę wyposażyliśmy m.in.  przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej oraz węzeł Szarych Szeregów. Wiosną estetyczne przystanki zyska ulica Grunwaldzka – zapowiadają drogowcy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści