Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 2
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOd dzisiaj kierowcy pojadą budowaną drogą S5. Będą korki i ograniczenia prędkości
s5 budowa
28.05.2018 | 11:26

Od dzisiaj kierowcy pojadą budowaną drogą S5. Będą korki i ograniczenia prędkości

Na zdjęciu: Trwają prace na budowie drogi S5.

Fot. GDDKiA

W poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg  Krajowych i Autrostrad udostępni kierowcom fragment budowanej drogi S5. W związku z tym podróżni muszą liczyć się z ograniczeniami prędkości i korkami.

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w poniedziałek, 28 maja o godzinie 13:00. Dotychczas wykorzystywany odcinek drogi krajowej nr 5 w Brzyskorzystewku zostanie wyłączony z użytku, a podróżni zostaną skierowani na budowaną drogę S5. Tam będą musieli liczyć się z ograniczeniami prędkości i powstawaniem korków. Zmiany będą obowiązywać przez kilka miesięcy.

Fragment drogi S5 w Brzyskorzystewku jest zaliczany do szóstego odcinka łączącego Szubin z Jaroszewem, którego wykonawcą jest konsorcjum firm Trakcja PRIiI (jako lider) oraz Intercor Sp. z o.o. (jako partner). Niedawno na tym odcinku rozpoczęły się prace przy tworzeniu podbudowy bitumicznej w pasie głównym niedaleko  miejscowości Sobiejuchy. Trwają także  odhumusowanie terenu, budowa i zagęszczanie nasypów, wymiana gruntu, kopanie rowów, prace mostowe oraz kanalizacyjne.


Powiązane treści