Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAktualności - Białe BłotaOd jutra zwiększona liczba zadań związanych z obsługą obywateli w urzędach miejskich
21.04.2020 | 22:37

Od jutra zwiększona liczba zadań związanych z obsługą obywateli w urzędach miejskich

O zmianach poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na zdjęciu: Od jutra, w urzędach miast wykonywanych będzie więcej zadań związanych z obsługą obywateli.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Od jutra (22 kwietnia) urzędy administracji publicznej zapewnią realizację większej liczby ważnych dla obywateli spraw urzędowych.

To jeden z punktów etapów nazwanych przez premiera Mateusza Morawieckiego „odmrażania” gospodarki i powrotu do nowej rzeczywistości.

I tak, od 22 kwietnia urzędy będą realizować więcej zadań związanych z obsługą obywateli. Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, będą to m.in. sprawy z zakresu rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych, pomocy społecznej, świadczenia usług komunalnych, działania urzędów pracy w tym wsparcia przedsiębiorców w związku z epidemią wywołaną zakażeniami koronawirusem, wydawania praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych oraz korzystania z wód w zakresie zgody wodnoprawnej wydawanej na podstawie ustawy – Prawo Wodne.

MSWiA podaje, że urzędy będą  także wykonywać więcej zadań w sprawach z zakresu administracji architektoniczno-budowlanej oraz związane z ochroną środowiska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści