Bydgoszcz
1C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 1 • L 1
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOdbierz drzewko – zasadź w Myślęcinku
25.03.2017 | 15:00

Odbierz drzewko – zasadź w Myślęcinku

Każdy w ten sposób może zostawić swój ślad na ziemi.

Na zdjęciu: Własne drzewo w Myślęcinku? Czemu nie?

Fot. Stanisław Gazda

We wtorek (28 marca) miasto we współpracy z Radiem ZET rozda mieszkańcom 1 000 sadzonek dębu szypułkowego.

Warto przyjść na Plac Wolności w godz. 14:15-18:00. Ale też być o godzinie 14.00 w Parku Kazimierza Wielkiego, gdzie zasadzony zostanie symboliczny dąb. Będzie to również okazja do spotkania z Kamilem Noselem, dziennikarzem satyrycznym doskonale znanym z anteny Radia ZET, który znajdzie się wśród wręczających sadzonki.

Mieszkańcy, którzy nie mają swoich ogródków będą mogli wybrać się do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” od 28 marca do 1 kwietnia, w godz. 9.00-14.00. Na terenie największego parku w mieście wyznaczone zostało specjalne miejsce, w którym bydgoszczanie po wcześniejszym zgłoszeniu pod nr telefonów 795506797 lub 883366067, otrzymają informację o lokalizacji, w której będą mogli posadzić swoje drzewko – dąb szypułkowy. Wskazane miejsce zostanie odpowiednio przygotowane. Mieszkańcom zapewnione zostaną narzędzia oraz pomoc pracownika LPKiW „Myślęcinek”.

Ponadto w niedzielę (2 kwietnia) teren w Myślęcinku wzbogaci się o kolejnych 100 drzewek. Od godziny 12.00. na terenie LPKiW rozpocznie się sadzenie określonych gatunków drzewek – brzoza, jarząb i śliwa czerwonolistna. Jeśli jednak mieszkańcy dysponują innymi drzewkami, które chcieliby posadzić w Myślęcinku, mogą to uczynić, kontaktując się, dzwoniąc pod wcześniej wskazane numery telefonów. Pracownicy parku udzielą fachowych rad i jeśli będzie taka możliwość, wskażą inną lokalizację posadzenia drzewka na terenie Myślęcinka.


Powiązane treści